www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Catalyst 14.2 Beta: THIEF ve 4K

AMD Catalyst 14.2 Beta: THIEF ve 4K
, , aktualita
Společnost AMD dnes k večeru přijde s novými ovladači Catalyst 14.2 Beta, které si načasovala pro příležitost vydání nové hry THIEF, na níž právě AMD s vývojáři spolupracovalo. Těšit se můžeme i na podporu Mantle a TrueAudio.reklama
Nové ovladače AMD Catalyst 14.2 Beta mají být k dispozici přibližně v 18 hodin středoevropského času a umožní hrát nového THIEFa v rozlišení 4K nebo také na více monitorech s využitím technologie Eyefinity a chybět nebude také podpora CrossFire. Podpora Mantle a TrueAudio přijde později prostřednictvím patche, a to někdy v první polovině března.

AMD slibuje, že THIEF bude optimalizovaný právě pro jeho karty a přichází na trh právě dnes i v rámci partnerského programu AMD Gaming Evolved pro PC i konzole. Podporovat bude komplexní stíny, vyhlazování SSAA či DOF (Depth of Field) akcelerovaný shadery.

Nové ovladače Catalyst 14.2 Beta mají také vylepšit běh Battlefield 4 na API Mantle, aby se hra nezasekávala či rovnou nezamrzala a také si mohou vyzkoušet Mantle s využitím až čtyř GPU. Dále mají být vyřešeny jisté problémy s Minecraft, VCE (Video Compression Engine) má nyní pracovat na kompatibilních APU a GPU, stejně jako hardwarové kódování videa v H.264 do rozlišení 1080p/60 a také se AMD podívalo na výkon a efektivitu svého UVD na čipech R9 290/290X, R9 260X, “Kaveri” a “Kabini”. Vedle toho se dočkají také uživatele linuxových systémů, neboť AMD vylepšilo u jádra 3.14 efektivitu a správu napájení všech grafických čipů s architekturou GCN.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů