www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chystá nové CPU FX s vodním chlazením: aktualizováno

AMD chystá nové CPU FX s vodním chlazením: aktualizováno
, , aktualita
Vypadá to, že procesory AMD řady FX ještě neřekly poslední slovo. Společnost AMD sice značku FX recyklovala a použila u nových APU, ale v tomto případě to vypadá na původní CPU řady FX bez integrované grafiky.reklama
Zatím není známo nic konkrétního, jen dohady, které nastartoval viceprezident firmy AMD Roy Taylor na svém blogu. Na tom zveřejnil řádně rozostřený obrázek krabice s novým procesorem, na níž je rozluštitelný jen jeden nápis: AMD FX-Series Processor with Liquid Cooling System.

Otázkou tedy je, co přesně se v této krabici skrývá. Jako nejpravděpodobnější se jeví, že půjde o nějaký nový procesor Vishera, přičemž server Xbit labs uvedl, že mu jistý zdroj z AMD potvrdil informaci o novém vícejádrovém procesoru určeném pro hi-end desktopy. AMD se tedy možná snaží najít odpověď na procesory Devil's Canyon a především Core i7-4790K. A když už mají na trhu grafickou kartu, jejíž standardní součástí je vodní chlazení, proč by nemohli mít i takový procesor, že?

Očekávat můžeme, že tento procesor bude odemčený a stavět bude na jádru Piledriver jako původní Vishery, ne novějším Steamroller. Jenomže architekturu Piledriver AMD již dříve vycucalo, když představilo poslední procesory v čele s FX-9590, který jako první dosáhl hranice 5 GHz, i když pouze s Turbem. Dle specifikací to vypadá, že nárůstu frekvence AMD dosáhlo za cenu značného nárůstu napájecího napětí z 1,45 až na 1,912 V, což s sebou přineslo TDP 220 W. Ovšem ve skutečnosti mají tyto procesory pracovat s napětím jen mírně nad 1,5 V, ale i to přináší citelné zvýšení spotřeby. Uvidíme tedy, kam až je AMD ochotno zajít. Předpokládá se spíše to, že opravdu nový bude pouze přiložený vodní chladič.

Aktualizováno: Dnes již vyšlo najevo, že půjde pouze o jinak zabalený procesor AMD FX-9590, který bude taktovaný jako dříve, tedy na 4,7 až 5 GHz. Doplněn bude o integrovaný vodní chladič od Aseteku, přičemž dle krabice to vypadá na model pro jeden 120mm ventilátor. Zajímavá je však cena. Procesor FX-9590 se dříve prodával pouze samostatně, tedy bez jakéhokoliv chlazení, a to za 319 dolarů a tato nová verze s chlazením Asetek přijde na 359 dolarů. Za cca 800 korun tak zákazník dostane výkonný chladič, pro nějž jistě nebude 220W TDP velký problém.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek