www.svethardware.cz
>
>
>

AMD DockPort: levná alternativa Thunderboltu

AMD DockPort: levná alternativa Thunderboltu
, , aktualita
AMD si pro nás chystá nový standard DockPort, který byl poprvé představen jako koncept Lightning Bolt na CES 2012. Pracuje na něm společně s Texas Instruments a vyvíjí jej jako univerzální rozhraní založené na standardu DisplayPort.



reklama
Na nedávném CES 2014 bylo oznámeno, že standard DockPort byl akceptován organizací VESA jako volně využitelné rozšíření rozhraní DisplayPort. A co nám tedy konkrétně nabídne? V podstatě jde o to, že budeme moci využívat protokol USB 3.0 na stávajících konektorech DisplayPort a příslušný kabel zvládne také přenášet dostatek energie na to, aby zvládl třeba dobíjet notebook.





Máme tu tedy dohromady DisplayPort s jeho podporou PCI Express a navíc podporu USB 3.0 a napájení, což dohromady dává rozhraní, se kterým se dá připojit v podstatě cokoliv. Pomocí jednoho kabelu si tak budeme moci připojit třeba napájecí adaptér, myš, klávesnici, externí optickou mechaniku či disk, tiskárnu, herní ovladač a až čtyři monitory. AMD to ostatně názorně ukazuje ve svém videu:


Video ukazuje i možnost využití DockPortu pro spojení tabletu s dokovací klávesnicí u známých zařízení typu 2 in 1 a konkrétně jde o referenční design AMD Discovery Tablet, který je pomocí tohoto rozhraní také dobíjen. Další zajímavou ukázkou je skládačka z jednotlivých modulů, které obsahují rozhraní HDMI, USB 3.0 nebo také SSD a přes ně všechny se pak připojí síťový napájecí adaptér. Názorně to ukazuje na možnost větvit za sebou všemožná zařízení, aniž by se uživatel musel starat o kompatibilitu, či prostě o cokoliv.

AMD DockPort tak můžeme vidět jako alternativu pro Intel Thunderbolt, což potvrdil i jeden z ředitelů VESA. A půjde navíc o levnou alternativu, protože kabely budou pouze propojovat jednotlivé moduly, nebudou obsahovat vlastní elektroniku a jak už bylo řečeno, jde o volně použitelné řešení osvobozené od licenčních poplatků.

Očekává se, že nový standard bude dokončen v druhé polovině tohoto roku a pak už snad nic nebude bránit tomu, aby se na trhu objevila první koncová zařízení.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře