www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Eyefinity 3.0 nabídne podporu různých rozlišení

AMD Eyefinity 3.0 nabídne podporu různých rozlišení
, , aktualita
Společnost AMD si pro nás chystá již třetí generaci technologie Eyefinity, která dokáže z jedné karty obsluhovat až šest monitorů. Novinkou má být podpora monitorů s různými rozlišeními, takže se podívejme, co to přesně znamená.reklama
AMD Eyefinity 3.0 tedy nabídne podporu tzv. Mixed Resolution. Výrobce nám nabídl několik příkladů využití, které se týkají konkrétně třech displejů s různým rozlišením, díky čemuž bude mít uživatel větší volnost a nebude muset provozovat všechny připojené monitory ve stejném rozlišení.

První obrázek ukazuje možnost využítí monitorů, jejichž nativní rozlišení se sice liší, ale ne ve vertikálním směru. Pokud je tedy vertikální rozlišení třeba 1080 pixelů, pak je situace jasná a jednoduchá, neboť monitory jsou umístěny vedle sebe a horizontální rozlišení se pouze sečte.

Pak může ale nastat případ, kdy je vertikální rozlišení odlišné, a to v tomto případě 1080 a 1600 pixelů. Pro to jsou připraveny tři režimy, z nichž první je Fit Mode, který jednoduše ořeže obraz monitorů s větším vertikálním rozlišením a část jejich obrazu nevyužije.

Pak tu ale máme také Expand Mode, což je opak režimu Fit, čili využije se plné rozlišení monitoru s nejvíce vertikálními body, přičemž obraz bude stále počítán jako čtyřstranný a jde pouze o to, že některé jeho části nebudou zobrazeny. Posledním režimem je Fill Mode, v němž grafická karta využije plné nativní rozlišení všech displejů a výsledný celkový obraz tedy nebude ve tvaru čtyřúhelníku, což by v praxi mohlo znamenat jeho zkreslení.

O Eyefinity 3.0 se dozvíme více v červnu, kdy jej AMD představí v rámci nových ovladačů Catalyst 14.6.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře