www.svethardware.cz
>
>
>

AMD FirePro S9170: první profi karta s 32 GB paměti

AMD FirePro S9170: první profi karta s 32 GB paměti
, , aktualita
Společnost AMD dnes představila zbrusu novou profesionální grafickou kartu FirePro S9170, která má jako první svého druhu nabídnout 32 GB operační paměti, díky čemuž se má zvláště hodit pro náročné výpočetní úlohy.reklama
Karta AMD FirePro S9170 Server GPU byla tedy označena za první 32GB model, který se hodí pro výpočetní úlohy, a to v double precision. Samozřejmostí je ze podpora OpenCL 2.0 a to, že karta je založena na architektuře AMD Graphics Core Next, a to druhé generaci.

Dle specifikací má tato karta nabídnout maximálně 5,24 TFLOPS (single precision) nebo 2,62 TFLOPS (double precision) při maximální spotřebě 275 W, a je tak ideální pro správu datových center, zkoumání seismické aktivity, těžařský průmysl nebo tvorbu hlubokých neuronových sítí. Zkrátka pro všechny úkoly, pro něž se bude hodit vysoce výkonné zařízení schopné paralelního zpracování výpočetních úkolů.

Paměti pochopitelně nepatří mezi nejmodernější HBM, ale jde o klasické GDDR5, které ale mají díky 512bitové sběrnici i tak slušnou datovou propustnost 320 GB/s. Tuto novou kartu již plánuje využít řada firem a mezi nimi třeba Gigabyte ve svých 2U systémech G250 Series, které mohou nést až osm karet s celkovými 256 GB paměti. Vedle toho tu je také Asus, který už má své zkušenosti se starším modelem AMD FirePro S9150, a tak plánuje novou S9170 využít ve své produktové rodině Asus ESC.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek