www.svethardware.cz
>
>
>

AMD FirePro W4300: nejlepší nízkoprofilová profi grafika?

AMD FirePro W4300: nejlepší nízkoprofilová profi grafika?
, , aktualita
Společnost AMD vypouští na trh grafickou kartu FirePro W4300, kterou označila za nejvýkonnější nízkoprofilový model svého typu, který je vhodný pro malé pracovní stanice pro Computer-Aided Design (CAD).reklama
AMD FirePro W4300 je tedy karta s nízkým profilem, jaká se bude hodit pro počítače formátu SFF (Small Form Factor), kde není důležité dosáhnout co nejvyššího výkonu. Přesto ho bude dost pro CAD aplikace jako Autodesk AutoCAD, Inventor a Revit, Dassault Systèmes SOLIDWORKS a CATIA, PTC Creo či Siemens NX. Karta přitom může obsloužit až šest monitorů a podporuje rozlišení 4K i 5K.

Nová AMD FirePro W4300 je zalložena na architektuře Graphics Core Next 1.1, a to konkrétně na čipu Bonaire se 768 Stream procesory a 16 ROP, což tedy není nejnovější výkřik techniky. V postatě stejné GPU ale využívá i aktuální karta Radeon R7 360. Dále tu máme 4 GB paměti GDDR5, celkem čtyři rozhraní DisplayPort 1.2a s podporou Eyefinity, které díky MST hubu mohou obsloužit až šest monitorů. Díle nechybí podpora AMD FreeSync, OpenCL 2.0 a PowerTune pro řízení spotřeby. Ta ale není velká, pouze 50 W, na což bude stačit i malý tenký chladič.

V této době je FirePro W4300 již ve výrobní fázi a k dispozici bude od příštího roku.


Ikona Odkaz na databázi
AMD FirePro W5100
AMD FirePro W4300
AMD FirePro W4100
AMD FirePro W2100
Stream Processory
768
768
512
320
ROP
16
16
16
8
Takt jádra
930MHz
930MHz
630MHz
630MHz
Takt pamětí
6Gbps GDDR5
6Gbps GDDR5
5,5Gbps GDDR5
1,8Gbps DDR3
Paměťové rozhraní
128bit
128bit
128bit
128bit
Kapacita RAM
4GB
4GB
4GB
2GB
TDP
75W
50W
50W
26W
Formát
Plný
Nízkoprofilový
Nízkoprofilový
Nízkoprofilový
GPU
Bonaire
Bonaire
Cape Verde
Oland
Architektura
GCN 1.1
GCN 1.1
GCN 1.0
GCN 1.0
Obrazové výstupy
4
4
4
2


Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře