www.svethardware.cz
>
>
>

AMD FirePro W8100: profesionální karta se 4,2 TFLOPS

AMD FirePro W8100: profesionální karta se 4,2 TFLOPS
, , aktualita
Společnost AMD se pochlubila svou novou profesionální grafickou kartou FirePro W8100, která má být v některých testech dokonce až 38x rychlejší než nejlepší konkurenční produkt. Určena je pak především pro CAD a M&E.reklama
Nová profesionální grafická karta AMD FirePro W8100 má být tedy oproti konkurenci výrazně rychlejší, přičemž onen 38násobný rozdíl platí jen pro vybrané testy provedené v laboratořích AMD. Budeme si tedy spíše všímat opravdových specifikací než srovnávání s nejmenovanou konkurencí v neupřesněných testech.

GPU AMD FirePro W8100 má k ruce celkem 8 GB paměti GDDR5 na 512bitovém rozhraní. Samotný čip disponuje 2560 stream procesory, 160 TMU jednotkami a 64 ROP jednotkami. Vzhledem k těmto specifikacím je tak jeho nejbližším příbuzným ze světa herních grafických karet čip Radeon R9 290 (Hawaii Pro), přičemž ještě výkonnější by byla variace na R9 290X, která by měla 2816 stream procesorů.

AMD pak hovoří o výkonu 4,2 TFLOPS v single precision a v double precision to je 2,1 TFLOPS, což je velmi slušné. Nicméně společnost NVIDIA již nabízí karty s čipy Quadro K6000, které jsou založeny na GK110 (Kepler) a nabídnou 5,2 TFLOPS (single precision) a 1,7 TFLOPS (double precision). Při porovnání těchto základních schopností to tedy na několikanásobný rozdíl ve výkonu rozhodně nevypadá.

V jednom systému pak lze využít až čtyři karty FirePro W8100, což nám dá výkon až téměř 17 TFLOPS. Takový výkon by nám tedy mohly poskytnout pracovní stanice od firem jako Armari, CARRI, Colfax, Exxact, Mouse Computer, PSSC Labs, Scan International, Tarox, Versatile Distribution Services, Workstation Specialists a Wortmann.

Karta bude k dispozici od příštího měsíce a v samostatné podobě ji bude prodávat dlouholetý partner AMD, společnost Sapphire Technology.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář