www.svethardware.cz
>
>
>

AMD FirePro W9100 přichází s 32 GB paměti

AMD FirePro W9100 přichází s 32 GB paměti
, , aktualita
AMD vypustila na trh novou grafickou kartu FirePro W9100 se 32 GB paměti, která je určena pro pracovní stanice. Představila ji na akci National Association of Broadcasters (NAB) v Las Vegas i jako reakci na Quadro M6000.reklama
Nová karta tak navazuje na původní model FirePro W9100 z roku 2014, který je tak již dva roky starý. Ten měl původně 16 GB paměti GDDR5, takže nyní se tato kapacita zdvojnásobuje, přičemž konkurenční NVIDIA Quadro M6000 má 24 GB paměti.

Raja Koduri, šéf radeonové divize RTG ve firmě AMD, to okomentoval slovy, že taková karta se bude hodit pro nasazení v profesionálních aplikacích od firem jako Adobe, Apple, Autodesk, Avid či Blackmagic Design. Jde pochopitelně o takové, které mají velké nároky na rychlou paměť.

AMD FirePro W9100 stále nabízí výkon 5,24 TFLOPS v Single precision (FP32) a Double precision (FP64) je to slušných 2,6 TFLOPS. Vybavena je také šesti mini DisplayPorty a podporuje specifikace DisplayPort 1.2a, takže na ni lze napojit až šest monitorů s rozlišením 4K.

Její GPU obsahuje 2816 Stream procesorů uspořádaných do 44 CU (Compute Unit) a 16 či nyní 32 GB paměti je připojeno přes 512bitové rozhraní a to má propustnost 320 GB/s. Karta podporuje DirectX 11.2/12, OpenGL 4.4, OpenCL 2.0, Shader model 5.0, AMD Eyefinity, AMD HD3D Pro a DirectGMA a její TDP je 275 W, takže na to budeme potřebovat osmipinový a šestipinový PCIe.

AMD ještě neoznámilo, kdy nová FirePro W9100 se 32 GB paměti přijde na trh a za jakou cenu. Firma nyní nabízí dvě SKU 16GB modelu FirePro W9100 za 2999 a 4399 dolarů, ale žádný 32GB model.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik