www.svethardware.cz
>
>
>

AMD FirePro za poloviční ceny, ale pouze pro někoho

AMD FirePro za poloviční ceny, ale pouze pro někoho
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla k razantnímu kroku ve snaze vylepšit svou situaci na trhu s profesionálními grafickými kartami. Do konce roku si zákazníci budou moci pořídit některou z karet FirePro se slevou až 50 %, ale není to tak snadné.reklama
Nejde o to, že by AMD prostě dočasně snížilo prodejní cenu vybraných karet, která by se posléze v příštím roce zase vyhoupla zpět, to by v prodejních kanálech ani nebylo dost dobře možné. AMD tak učiní prostřednictvím metody cashback, čili vrácení peněz na účet zákazníka poté, co ten dodá potřebné informace o koupi v příslušném období.

Podrobnosti o této akci můžete najít na příslušných stránkách, kde se dozvíte, že se týká karet FirePro W9100, W8100, W8000, W7000, S9000 a S7000, pro něž všechny platí, že dostaneme přesně polovinu zaplacených peněz zpět. U každého modelu je ale nastaven strop pro celkovou pořizovací částku, aby třeba někoho nenapadlo se obohacovat umělým navyšováním ceny. AMD také přihazuje srovnání svých karet s konkurencí, čili kartami NVIDIA Quadro:

Pak je tu ovšem ještě podstatný háček. Akce platí pouze pro vybrané obchody, které najdeme v Kanadě, Francii, Německu, Velké Británii a USA a případně počítačové systémy Dell a HP s kartami FirePro. Nejdříve si ale musíme vyžádat potřebný kód, který nám umožní se akce zúčastnit, ale v příslušném formuláři je v této době k dispozici na výběr pouze USA a Kanada. Uvidíme tedy, zda bude výběr ještě rozšířen tak, aby odpovídal informacím serveru Hexus.net, ovšem pokud bude, stejně budete muset využít nějakou adresu v jedné ze tří zmíněných evropských zemí, pokud tedy nemáte možnost nakupovat v USA či Kanadě. Dále bude třeba si kartu do konce roku pořídit a nakonec zažádat o vrácení peněz a dokázat, že jste kartu skutečně koupili ještě před koncem roku (zašlete fakturu). Můžete tak ale ušetřit až necelý tisíc dolarů.

AMD přitom na tom není na trhu s profesionálními kartami tak špatně a značně mu pomohlo rozhodnutí firmy Apple je zařadit do konfigurací moderních pracovních stanic Mac Pro. Většina profesionálních karet ale přijde na trh jako součást pracovních stanic a serverů firem Dell, HP a Lenovo.

Vedle toho se společnost AMD pochlubila, že nový nejlepší superpočítač v žebříčku Green 500, čili úsporných systémů, využívá GPU AMD FirePro S9150. Jedná se o nedávno popisovaný klastr L-CSC v GSI Research, v němž našlo své místo celkem 600 GPU, každé s maximálním výkonem 5,07 TFLOPS (single precision) či 2,53 TFLOPS (double precision).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře