AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji

AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila další informace o dvé dvoučipové kartě Fury X2, která přinese dosud nevídaný výkon. Dva čipy Fiji bude mít ale také malý počítač vyvíjený jako Project Quantum, na nějž se krátce také podíváme.reklama
O kartě AMD Radeon R9 Fury X2 jsme se dozvěděli již včera, kdy bylo uvedeno ale pouze to, že přijde někdy na podzim. Nyní jsme se už dozvěděli, že tato karta má nabídnout více než 17 TFLOPS hrubého výkonu, ale to nebylo samotnou firmou AMD potvrzeno. Vychází se z toho, že karty Fury X nabízí 8,6 TFLOPS, což bylo prostě zdvojnásobeno. Jenže není jasné, zda grafické čipy na kartách Fury X2 budou pracovat na stejných frekvencích jako na Fury X.

Když se podíváme na jednu z prvních fotografií, vidíme, že Radeon R9 Fury X2 není ani moc přerostlá, spíše naopak. Paměti HBM umožňují značné zjednodušení designu karty, která tak má na délku jen kolem 23 cm. Můžeme také vidět, že je napájena pomocí dvou 8pinových konektorů PCIe, což je ale stejná konfigurace, jakou využívá jednočipová Fury X. Informaci o 17 TFLOPS tedy budeme zatím raději brát s rezervou.

Zajímavou novinkou je také malý desktopový počítač, který svým tvarem připomíná poněkud rozpláclé přesýpací hodiny. Ten je vyvíjen pod označejím Project Quantum a nabídne dva grafické procesory řady Fiji s celkově 8 GB paměti. Ty jsou pochopitelně zapojeny v režimu CrossFire. I zbytek hardwaru tohoto počítače má původ ve firmě AMD, takže můžeme očekávat, že půjde o některý z procesorů AMD FX. Ten bude společně s oběma grafickými čipy chlazen vodou.

O tomto desktopu se mluví jako o již hotové věci, která se chystá na trh a měla by přijít pod různými značkami od AIB partnerů firmy AMD. To uvádí, že Quantum je schopný rozpohybovat jakoukoliv hru při rozlišení 4K, a to alespoň na 60 FPS. Počítač má přijít na trh v době, kdy už na trhu bude systém Windows 10 se svými DirectX 12.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek