www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má zezačátku vyrábět výhradně 8jádrové Zeny

AMD má zezačátku vyrábět výhradně 8jádrové Zeny
, , aktualita
Letos se můžeme těšit na procesory Intel Broadwell-E, novou generaci Kaby Lake, ale zajímavé jsou především chystané procesory AMD Zen. Ty prý bude AMD nejdříve vyrábět pouze jako osmijádrová monolitická CPU.reklama
To je dobrá zpráva pro ty potenciální zákazníky, kteří od nové generace procesorů AMD chtějí především výkon. Procesory Zen "Summit Ridge" jsou chystané na podzim či až konec tohoto roku a nyní se předpokládá, že AMD bude nejdříve vyrábět osmijádrové verze, z nichž by se tedy mohly vyloupnout také šestijádrové po detaktivaci dvou jader v případě, že nebudou vyrobeny zcela bezchybně. Zezačátku by tak neměly být dostupné čtyřjádrové a dvoujádrové verze. Těch se ale konec konců dočkáme také, ale nepůjde o 14nm Zen, ale o 28nm Bristol Ridge, čili chystaná APU vycházející ještě z architektury Bulldozer. Nesmíme také zapomenout na to, že procesory Zen budou obohaceny o SMT, takže podobně jako řada procesorů Intel Core budou schopny zpracovávat dvakrát více procesových vláken, než kolik mají fyzických procesorů.

Každé jednotlivé procesorové jádro generac Zen má mít k dispozici 512 kB L2 cache (2x více než u Core) a každá čtyři jádra budou sdílet 8 MB L3 cache. Pokud jde tedy o osmijádrové Zen, ty by měly mít i v případě L3 cache dvojnásobnou kapacitu v porovnání s řadovými Core (např. Core i7-6700K).

AMD tak chce, aby jeho generace Zen udeřila na nabídku Intelu co nejdříve a plnou silou. Tyto procesory budou určeny pro novou jednotnou platformu s paticí AM4, kterou mají ještě dříve vyprovodit na trh právě desktopové Bristol Ridge. Očekávat můžeme také to, že už se standardem stanou chladiče Wraith, které jsou oproti starším BOXovaným modelům větší, výkonnější a tišší.

Využije se pochopitelně také zbrusu nová řada čipových sad, která je dnes už v případě 32nm procesorů AMD FX zoufale zastaralá. Mluvíme zatím o Promontory Chipset. Očekáváno je TDP procesorů Zen kolem 95 W, ale to se ještě uvidí a samozřejmostí už je podpora pamětí DDR4, které jsou dnes už levné.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře