www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD na Fury X mění hlučnou pumpu a podněcuje k moddingu

AMD na Fury X mění hlučnou pumpu a podněcuje k moddingu
, , aktualita
Noví majitelé grafických karet AMD Radeon R9 Fury X si stěžovali na hluk vodní pumpy, která prý vydává vysoko položený kvílivý zvuk. AMD jejich námitky vyslyšelo a také vyzvalo moddery, aby si svůj Radeon upravili.reklama
Vypadá to tedy, že informace o pískajících cívkách na kartě AMD Radeon R9 Fury X byly nakonec chybné a ve skutečnosti se tak projevovala vodní pumpa v bloku karty. Nicméně Fury X (alespoň některé) opravdu pískají, takže AMD se rozhodlo k menším úpravám chladicího systému a karty obdařit novým blokem.

Ten mohou majitelé poznat tak, že už na sobě nemá prostou bílo-modrou samolepku s logem firmy Cooler Master, ale výše vyfocené lesklé logo, které je podstatně větší. AMD nám umožňuje kryt karty odšroubovat, aniž bychom se měli obávat ztráty záruky, ale to nám může být před koupí karty málo platné. Však pokud se budete chtít přesvědčit o tom, že váš vyvolený kus už má nový blok s pumpou, musíte se mu ještě před koupí podívat pod pokličku.

A když už jsme u sundávání krytu, pak samotné AMD povzbuzuje uživatele k tomu, aby si upravili vzhled karty. Mohou tak vrchní kryt sejmout a nahradit nějakým jiným, přičemž firma dala k dispozici také model pro 3D tiskárny nebo CNC stroje. Šikovný člověk si ale může svůj kryt vyrobit i jinak, však jde v podstatě jen o obdélník se čtyřmi otvory pro imbusové šroubky.

AMD ale dodává, že záruka se rozhodně nevztahuje na poškození, která vznikla jako důsledek této modifikace, což je samozřejmé. Uživatelé tedy mohou modifikovat, ale na vlastní riziko. Firma dokonce přidala i nějaké tipy, mezi něž patří i to, že nemáme kryt demontovat z karty za jejího provozu

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek