www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na trhu s GPU dále posiluje a má dobré vyhlídky

AMD na trhu s GPU dále posiluje a má dobré vyhlídky
, , aktualita
Pozitivní údaje pro společnost AMD přinesly společnosti Mercury Research i Jon Peddie Research. Obě potvrzují, že AMD na trhu s GPU získává stále větší podíl, a to už více kvartálu po sobě.reklama
Společnost AMD v posledních letech hodně ztratila. V případě procesorů nedokázala udržet krok s Intelem, a to především kvůli neúspěšné architektuře Bulldozer a také kvůli tomu, že Intel předhonil ostatní společnosti ve vývoji nových výrobních procesů, čímž měl navrch i nad AMD. Ve světě GPU zase firmě AMD zatopila NVIDIA se svou úspěšnou řadou Maxwell, kvůli níž se AMD propadlo až na pětinu podílu s grafickými kartami. Nyní je AMD opět na cestě vzhůru a my mu můžeme leda fandit, a to bez ohledu na případné sympatie. Však tato firma tvoří jedinou konkurenci na dvou důležitých frontách pro Intel a NVIDII a její ztráta by nebyla příznivá.

Nyní to ale vypadá, že AMD v posledních devíti měsících získalo své kouzlo zpět, a to zatím v případě jeho staronové divize Radeon Technologies Group. Ta nejdříve vylepšila softwarové prostředí karet Radeon vydáním nových ovladačů včetně doprovodného softwaru a pak přišly na řadu první 14nm GPU Polaris. Zatím ještě není zcela jasné, zda AMD vsadilo na dobrou kartu, když se rozhodlo tento rok nevydat žádnou opravdu výkonnou kartu a hi-end zcela přenechat NVIDII. Nicméně první čísla naznačují, že podíl AMD na trhu se samostatnými GPU roste.

Mercury Research uvádí, že AMD získalo za první letošní kvartál tři procenta z podílu zpět a za druhý kvartál se růst potvrdil, a to jak údaji Mercury Research, tak Jon Peddie Research. Právě dle Mercury získala společnost AMD již 34,2 procenta celkového trhu s GPU, což je zlepšení o téměř 5 procent a co se týče desktopové části trhu, tady je růst rovnou 7,3 procent, ale podíl o něco menší, a to 29,9 %.

Mluvčí Mercury to označil za dopad vhodné firemní strategie, která se chystá v příštím roce doplnit svou rodinu Radeonů "Polaris" novými Radeony "Vega". Firma se tak nachází ve vhodné "pozici", z níž může díky novým kartám Radeon RX 480, 470 a 460 pokračovat v růstu. Cílem prý může být až 85 procent uživatelů, kteří v segmentu mezi 100 a 300 dolary sáhnou právě po Radeonu. To je bezesporu odvážná předpověď a pokud se vyplní, jistě to bude vidět na podílu firmy, neboť právě po kartách mezi 100 a 300 dolary sáhnou zákazníci nejčastěji.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek