www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD odhaluje malá PC pro VR: až 9násobek výkonu konzolí

AMD odhaluje malá PC pro VR: až 9násobek výkonu konzolí
, , aktualita
Společnost AMD si připravila nový hardware v podobě malých počítačových systémů určených i pro hraní s VR headsety, které přímo srovnává s aktuálními konzolemi. Oproti Xbox One má být totiž 9x výkonnější a oproti PS4 pak 7x.reklama
AMD v této době testuje svá "konzolová" PC, s nimiž se Roy Taylor pochlubil ve svém Tweetu, kde ukázal rovnou šest těchto počítačů pracujících vedle sebe:


Poté Roy Taylor zveřejnil ještě jednu fotografii tentokrát jednoho počítače, ovšem již alespoň za světla. Z této fotografie lze usuzovat, že jeho velikost je s moderními konzolemi srovnatelná jen těžko, ovšem dle ní se pochopitelně nikdo nebude rozhodovat. Lze také poznat, že jde o jakousi speciální edici počítače Falcon Northwest Tiki.


Co tedy dodá těmto počítačům potřebný výkon? Především je to Gemini, čili očekávaná karta se dvěma čipy AMD Fiji, které nyní pracují v kartách Fury a Nano. Dle očekávání se bude prodávat pod označením Radeon Fury X2, ale to ještě není jisté, přičemž zajímavé je, že na fotografiích má tato karta vzduchový chladič, přičemž se počítalo spíše s vodním chlazením, když tím je vybavena i jednočipová Fury X. Je ale také možné, že jde o speciální OEM verzi karty Fury X2, která nám slibuje výkon 12 TFLOPS (pochopitelně v Single Precision).

Roy Taylor mluví o tom, že chystané počítače jsou určeny především pro vývojáře a označuje je za světově nejvýkonnější malé počítače, které jsou vybaveny dvěma dosud nejvýkonnějšími GPU, s nimiž AMD přišlo na trh. Informace o výkonu 12 TFLOPS také přichází přímo z AMD.

Zdroj: wccftech

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů