www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ohlásilo první 14nm čipy vyrobené v GlobalFoundries

AMD ohlásilo první 14nm čipy vyrobené v GlobalFoundries
, , aktualita
Společnost AMD se pochlubila, že továrny GlobalFoundries pro ni již vyrobily první čipy pomocí 14nm procesu FinFET. Firma ještě neprozradila, které konkrétní čipy to jsou, ale ve vzduchu je cítit Zen.reklama
Společnost AMD stále neprozradila, jaké výrobní procesy jakých firem využije pro výrobu svých dalších generací procesorů a grafických čipů, ale z dosavadního vývoje už můžeme leccos odhadnout. Dosud jsme mohli očekávat, že pro výrobu grafických čipů AMD použije 16nm proces FinFET+ firmy TSMC a pro výrobu procesorů generace Zen zase 14nm FinFET (14LPP) firmy GlobalFoundries. Může to být ale i jinak.

Co nám tedy AMD prozradilo? Ve vyjádření firmy se píše, že výrobní technologie firmy GlobalFoundries bude použita pro produkci různých produktů AMD, které nabídnout vysoký výkon i energetickou efektivitu a budou určeny pro osobní počítače, datová centra a další nasazení. Je tedy jasné, že AMD má v rukou již první 14nm čipy, které nyní bude testovat. Firma také potvrdila, že v příštím roce už naplno pojedou linky využívající 14nm proces Low Power Plus (14LPP) a výroba prvních vzorků je důležitým krokem k tomu, aby se to povedlo.

Ve vyjádření firmy se ale také píše, že proces 14LPP bude použit pro výrobu širokého spektra čipů CPU, APU i GPU, čili bychom tu mohli mít souboj 16nm GeForce a 14nm Radeonů, což by bylo zajímavější než klání grafických čipů vyráběných stejným procesem. GlobalFoundries přitom ohlašuje, že její 14LPP už je připraven pro produkci, takže výtěžnost už je dostatečně vysoká. Využita pro to bude továrna Fab 8 ve státě New York.

S touto zprávou můžeme spojit i to, že dle nezaručených informací již AMD dokončilo první testy procesorů Zen, které prý splnily jeho očekávání.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik