www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Polaris 10 v 3DMark11: výkon jako Fury?

AMD Polaris 10 v 3DMark11: výkon jako Fury?
, , aktualita
Server VideoCardz na vyžádání zveřejnil první výsledky karet AMD s čipy Polaris 10, které byly pořízeny v testu 3DMark11. Na požádání proto, že nejsou ještě zaručeny, ale to bylo čtenářům evidentně zcela jedno.reklama
Ladislav Nižňanský získal v krátkém čase 30 palců nahoru, za něž nám byly slíbeny první výsledky testů nových Polarisů v 3DMark11. Ještě dříve bylo zveřejněno, že na trh se chystají konkrétně karty Radeon R9 470 a R9 480 založené na GPU Polaris a přinejmenším R9 480 využijí Polaris 10. Očekávat je můžeme jako nástupce R9 390 s velice zajímavou nabídkou ohledně výkonu a ceny.

AMD prý bylo ke svým partnerům velice skoupé na informace o Polarisech a začalo je o něch zpravovat teprve před několika týdny. Možná i proto na Computexu nemají být představeny AIB karty Radeon R9 470 a R9 480, takže se dočkáme zatím jen referenčních verzí. To ale ne proto, že by firmy jako Sapphire neměly co ukázat, ale prý proto, že si to AMD zatím nepřeje. Kvůli tomu se ale objevují otázky o tom, kdy se vůbec nových grafik od AMD dočkáme na trhu a začaly se objevovat hlasy, že to bude až od července.

Nyní už k výsledkům, které ani neměly být zveřejněny, ale čtenáří VideoCardz si to vyžádali:

Ukazují se zde tři výsledky, v nichž ale figurují dvě karty. AMD Polaris 67DF:C4 by měl být Radeon R9 480, Polaris 67DF:C7 zase Radeon R9 480X a pak tu je nejvyšší skóre, kde CF jednoznačně naznačuje dva R9 480X v CrossFire. Je třeba si uvědomit, že není vůbec jasné, jaké karty se testovaly, jaký takt byl vzhledem k finálním specifikacím nastaven a také v jakém stavu byly ovladače.

Leccos ale z výsledků benchmarku 3DMark11 vyčteme. Především jde o paměťový systém, kde vše ukazuje na GDDR5. Ve všech případech byla uváděna kapacita 8 GB a pak měla mít karta označená za Radeon R9 480 takt 1925 MHz, což ukazuje na efektivních 7700 MHz. R9 480X už má takt pamětí 2000MHz, a tedy efektivních 8000 MHz, což je právě hranice technologie GDDR5 a pokud půjde o 256bitovou sběrnici (jako že asi půjde), pak by se měl R9 480X v tomto ohledu vyrovnat nové GeForce GTX 1070.

Ve všech případech bez výjimky byl uveden takt GPU Polaris 1266 MHz, přičemž v tomto ohledu bychom očekávali asi více. Právě že ale vůbec nemusí jít o konečné takty, ale ty budou už jen konečnou částí celé skládačky. Zatím je tu ještě dost důležitějších proměnných, které zatím neznáme. Prozatím zveřejněné výsledky pouze potvrzují dříve zveřejněné informace o tom, že můžeme očekávat výkon mírně lepší než R9 390X.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře