www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Polaris 10: výkon prý srovnatelný s GTX 980 Ti

AMD Polaris 10: výkon prý srovnatelný s GTX 980 Ti
, , aktualita
Společnost AMD slovy šéfa Radeonové divize už slíbila, že grafické karty s čipy Polaris budou především o výhodném poměru ceny a výkonu. Nyní to vypadá, že v tomto ohledu by na tom Polaris 10 mohl být dvakrát lépe než aktuální hi-end.reklama
Dle nezaručených zpráv mají mít karty s čipy Polaris 10 za ceno 300 dolarů srovnatelný výkon jako GeForce GTX 980 Ti, a to při poloviční ceně, což jednoduše znamená dvojnásobný výkon za stejnou cenu. My jsme přitom očekávali, že letos již přijdou na trh karty, které přinesou dvojnásobný výkon oproti těm nejlepším z aktuální generace, ale toto by rozhodně také nebylo špatné.

Nyní je již jisté, že Polaris 10 nebude velký čip, tím bude až Vega 10 chystaný na příští rok jako nástupce čipů Fiji v aktuálních Radeon R9 Fury a Nano. Polaris 10 má nabídnout až 2560 stream procesorů čtvrté generace GCN, podporu pamětí GDDR5 a GDDR5X a spotřebu hluboko pod 200 W.
- poměr ceny a výkonu -


Pak je tu ale otázka, co by se stalo s dnešním hi-endem. Dle některých zpráv již NVIDIA dávno přestala zásobit trh velkými čipy Maxwell, jak se připravuje na nástup nových GeForce GTX 1080 a 1070. Ale co AMD a její Fury? Pokud má být Polaris 10 skutečně výkonnostně na úrovni GTX 980 Ti, a to s cenou jen 300 dolarů, pak by Fury už neměly na trhu co pohledávat. Málokdo by měl zájem o spotřebou náročné karty se starší architekturou, i kdyby se dostaly na cenově přijatelnou hladinu, takže pro Fury, Fury X a Nano by to nejspíše znamenalo konec a firmě AMD by na trhu zůstala jediná karta s čipy Fiji, a to zbrusu nový Radeon Pro Duo, který se teprve v těchto dnech dostává na trh.

Pokud jsou tedy informace o poměru výkonu a ceny nových Polaris 10 pravdivé, tak by Pascal od firmy NVIDIA neměl moc zaostávat a pro grafické karty s 28nm GPU by to znamenalo velice rychlý konec.

Zdroj: Game-debate
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek