www.svethardware.cz
>
>
>

AMD pomůže Firaxisu přijít s výjimečným enginem pro DX12

AMD pomůže Firaxisu přijít s výjimečným enginem pro DX12
, , aktualita
Společnost AMD ohlásila, že pomůže 2K a studiu Firaxis Games s tím, aby mohli připravit skutečně výjimečný herní engine pro svůj nový díl hry Civilization VI. Co můžeme od takového enginu očekávat?reklama
AMD oznámilo, že již úzce spolupracuje s 2K a Firaxis Games na vývoji nového enginu, který pomůže skutečně využít asynchronní shadery (Asynchronous Compute) a také Explicit Multi-Adapter, čili schopnost spojení výkonu různých GPU podporujících DirectX 12, a to třeba i grafického čipu na samostatné kartě i integrovaného GPU v procesoru. Výsledkem má být výjimečný engine pro chystanou hru Sid Meier's Civilization VI.

AMD uvádí, že hra nabídne detailní a bohaté prostředí s bujícím životem, přičemž engine má skutečně dobře využít možností DirectX 12. Ostatně firma AMD se již podílela na vývoji předchozích dílů Civilizace. Ve hře Civilization V pomohla implementovat DirectX 11 a v Civilization: Beyond Earth bylo možné využít i API Mantle s jeho Split Frame Rendering pro více GPU.

O mnoho více jsme se zatím nedozvěděli, ale můžete se podívat na krátké video věnované právě nové Civilizaci:


Samotná Sid Meier's Civilization VI je už k dispozici pro předobjednání pro Windows PC. Na trh přijde ale až 21. října za 60 eur, čili jako áčkový titul a nás jistě zaujme také svým zabudovaným benchmarkem, díky němuž budeme mít další možnost, jak otestovat karty pod DirectX 12. Krom toho se připravuje také Civilization VI Digital Deluxe Edition, která bude obsahovat základní hru, 25th Anniversary Digital Soundtrack a přístup k dalším čtyřem DLC, která nabídnou nové mapy, civilizace i jejich lídry.

Zdroj: TZ AMD

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář