www.svethardware.cz
>
>
>

AMD popřelo, že by připravovalo své rozdělení

AMD popřelo, že by připravovalo své rozdělení
, , aktualita
Agentura Reuters na konci minulého týdne přinesla exkluzivní zprávu o tom, že AMD uvažuje o svém rozdělení na dvě společnosti. Informace získala od tří zasvěcených lidí, kteří mluvili o přípravách na rozdělení. Co na to ale samotné AMD?reklama
Zpráva Reuters má tedy původ v informacích od třech věcí znalých lidí, kteří uvedli, že společnost AMD o možnosti svého rozdělení sama uvažuje a proběhly v ní už nějaké diskuze. Také prý byla najata firma, která dostala za úkol vypracovat scénáře, jak by mohlo rozdělení firmy či odštěpení její části proběhout. V té době ještě agentura Reuters uvedla, že mluvčí firmy AMD odmítla tyto informace komentovat.

Ovšem již v sobotu AMD zaslalo do Extreme Tech své oficiální vyjádření, v němž stojí, že v současné době AMD nic takového neprovádí. Nicméně to neznamená, že by podobné plány neexistovaly. Samotná agentura Reuters ale už předtím informovala, že pokud AMD o něčem takovém uvažuje, jde právě jen o úvahy a zkoumání různých možností, takže žádná rozhodnutí zatím nebyla přijata. Čili vyjádření AMD a informace od Reuters v podstatě ani nejsou v rozporu.

Dle jistého zdroje, který si nepřál být ve zprávě Reuters jmenován, má AMD uvažovat také o tom, že by v podstatě rozdělila spotřebitelskou a firemní/serverovou divizi. To by ostatně nebylo ani nic divného nebo neočekávaného, však je normální, že firmy uvažují o různých strategiích do budoucna, které mohou později využít, nebo je zavrhnout. Na celé věci je tedy nejvíce podivné to, jak rychle AMD reagovalo na takovou zprávu, což mlučí firmy, Sarah Youngbauer, také komentovala: "Běžně na takové zprávy nereagujeme, ovšem nyní chceme uvést, že v současné době nic takového neprovádíme. Zůstáváme u své dlouhodobé strategie, kterou jsme představili v květnu na Financial Analyst Day."

Klíčové budou pro další vývoj firmy její finanční výsledky, neboť v poslední době nebyly povzbudivé a za poslední kvartál AMD vykázalo ztrátu 180 milionů dolarů. Nicméně dle předpokladů se má AMD vrátit k ziskovosti už v druhé polovině tohoto roku, takže evidentně očekává, že jeho nová generace Radeonů přinese velký úspěch.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář