www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD pracuje na omezovači výkonu DFRC

AMD pracuje na omezovači výkonu DFRC
, , aktualita
Společnost AMD prozradila, že pracuje na nové funkci nazvané Dynamic Frame Rate Control (DFRC), která má jeden úkol, a sice omezit výkon. K čemu je to dobré? Především k snížení spotřeby počítače.reklama
Novou funkci Dynamic Frame Rate Control představil ředitel PR oddělení Chris Hook, který často vystupuje pod jménem AMD_Chris. Ovšem nedozvěděli jsme se toho mnoho, jen to, co prozradil v několikařádkovém příspěvku.

Chris Hook konkrétně uvedl, že měl možnost vyzkoušet novou funkci Dynamic Frame Rate Control, kterou můžeme očekávat v příští verzi ovladačů Catalyst. Byl pochopitelně nadšen, a to z nižší spotřeby, kterou tato funkce dokáže zajistit. Uživatel si bude moci omezit výkon karty, aby stačila na vykreslení třeba 60 snímků za sekundu. Je tak jasné, že je třeba vlastnit kartu, která dokáže vykreslit více než oněch 60 FPS, aby se nějaké úspory vůbec projevily.

Mohlo by se také zdát, že stejnou funkci může zajistit V-Sync, který má za úkol vykreslovat stejný počet snímků za sekundu, jaká je obnovovací frekvence monitoru, aby se zamezilo zobrazování "roztrhaných" snímků. Ovšem i když je tato funkce zapnutá, karta stále pracuje na plný výkon a vysokých taktech. Funkce Dynamic Frame Rate Control tedy nejspíše pracuje tak, že dynamicky pracuje s taktem GPU, aby to stačilo akorát na poskytnutí cílových hodnot FPS.

Jde tedy o zajímavou funkci, která se bude dobře hodit především při hraní starších nebo nenáročných 3D her a zvláště dobře využitelná by měla být na mobilních kartách v noteboocích. AMD se také v této době snaží protlačit na trh s novou funkcí Freesync, kterou zahrnují už nedávno představené ovladače Catalyst Omega. Ta bude mít za úkol synchronizaci grafického výstupu s obnovovací frekvencí monitoru, která je často právě 60 Hz, takže pak není důvod, proč hnát kartu na nejvyšší výkon, když ten stejně nepotřebujeme.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek