www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD představilo nové 16jádrové Opterony 6300

AMD představilo nové 16jádrové Opterony 6300
, , aktualita
Společnost AMD dnes oznámila, že jsou okamžitě dostupné její nejnovější procesory Opteron série 6300, které jsou známy pod kódovým označením Warsaw. Nabídnou nám výkon 12 nebo 16 jader s architekturou Piledriver.reklama
Opterony s kódovým označením Warsaw známe již z předchozích roadmap, kde se procesory Warsaw ukazují jako nástupci předchozích modelů určených pro dvou a čtyřprocesorové serverové stanice. Respektive to bude tak, že jejich nabídku doplní, protože stále jde o 32nm procesory, které se zařadily do již známé série Opteron 6300.
- klikněte pro zvětšení -


Mělo by již jít o nativně 12 a 16 jádrové procesory vytvořené z jednoho čipu a ne o kombinované čipy na jedné procesorové destičce. Stále ale jde o procesory pro socket G34 a jádra s architekturou Piledriver, takže 16 výsledných procesorů zde tvoří 8 dvoujádrových modulů, stejně jako u dnešních APU nebo procesorů AMD FX.

Konkrétně byl představen AMD Opteron 6338P s 12 jádry a 6370P se 16 jádry. Určeny jsou pro AMD Open 3.0 Open Compute Platform a prostředí, kde se intenzivně využívají virtualizační technologie. Oba mají udávanou maximální spotřebu 99 W, čtyřkanálový řadič pro DDR3-1600 MHz s podporou ULV a LRDIMM. Model 6338P pracuje na 2,3 až 2,8 GHz, zatímco 6370P na 2 až 2,5 GHz.

AMD již také oznámilo, že je využijí firmy Penguin, Avnet, Sugon a Supermicro a co se týče cen, ty byly zmíněny rovněž - 377 a 598 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik