www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD připravuje dvě nové karty řady R9

AMD připravuje dvě nové karty řady R9
, , aktualita
Menším překvapením pro konec tohoto roku je objevení dvou nových karet, které si AMD připravuje v rámci řady R9. Má jít o SKU Radeon R9 260 a Radeon R9 255, které by se tak měly s cenou dostat pod 180 USD, za kterou si pořídíme model R9 270.reklama
Otázkou je, zda se tyto nové karty nezařadí pouze do nabídky pro OEM zákazníky firmy AMD. Prozatím se totiž objevily na produktových stránkách věnovaných právě OEM modelům, ovšem AMD ještě nic oficiálně nezveřejnilo, takže uvidíme. Zatím se podívejme na samotné karty.

Svým výkonem i cenou by se tedy nová dvojice Radeon R9 255 a Radeon R9 260 měla zařadit pod 180dolarový model Radeon R9 270 a je otázkou, zda jejich výkon bude opravdu větší než u modelu R7 260X, nebo jde spíše opravdu o marketingový tah, aby mohli OEM výrobci počítačů zaujmout Radeonem řady R9. Ostatně to nám odhalí už jejich specifikace zveřejněné serverem techPowerUp (nejde tedy o oficiální specifikace):

Radeon R9 255
 • 28 nm "Cape Verde" (dle ID zařízení)
 • 512 Stream processorů, 32 TMU
 • 128bit GDDR5 paměťové rozhraní
 • 930MHz GPU
 • až 2 GB paměti u standardní verze, pracovní frekvence 6,50 GHz
 • 104GB/s paměťová propustnost
 • dodatečné napájení z jednoho 6pinového konektoru PCIe


Radeon R9 260
 • 28 nm "Bonaire" (dle ID zařízení)
 • 896 Stream processorů, 32 TMU
 • 128bit GDDR5 paměťové rozhraní
 • 1100MHz GPU
 • až 2 GB paměti u standardní verze, pracovní frekvence 6,50 GHz
 • 104GB/s paměťová propustnost
 • dodatečné napájení z jednoho 6pinového konektoru PCIe

Výkonnějším by tak samozřejmě měl být Radeon R9 260, při jehož srovnání s modelem Radeon R7 260X "Bonaire XTX" zjistíme, že by měl pracovat se stejnými frekvencemi, využít stejnou 128bitovou sběrnici pro paměti GDDR5 (čili i paměťová propustnost by byla stejná), ovšem liší se konfigurace čipu. Obě karty sice mají GPU s 896 Stream procesory, ale R7 260X má 56 TMU, zatímco specifikace u R9 260 hovoří pouze o 32 jednokách. Obrázek si tedy můžete udělat sami, ovšem otázkou je, co se z toho nakonec vyklube, prozatím to vypadá opravdu na verze pouze pro OEM.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek