www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD připravuje nový Radeon R7 250X

AMD připravuje nový Radeon R7 250X
, , aktualita
Společnost AMD se chystá ucpat díru na trhu, která zeje mezi grafickými kartami Radeon R7 250 a R7 260X, a to pomocí nového SKU s označením Radeon R7 250X. Ten tak můžeme očekávat na trhu s cenou kolem 90 euro, čili cca 2500 Kč s daní.reklama
Radeon R7 250X má tedy za úkol vyplnit prostor mezi kartami Radeon R7 250 a R7 260X. Tato karta se prozatím nikde neobjevila a mezi zmíněnými kartami je pouze Radeon R7 260 vypuštěný na trh již v prosinci a na trh prozatím neuvedený Radeon R9 255, přičemž ani jeden z nich nemá specifikace odpovídající ohlášenému Radeonu R7 250X.

Ty hovoří o využití 28nm GPU Oland, které nabídne 640 Stream procesorů se 40 TMU a 16 ROP a dále 128bitové rozhraní GDDR5 pro 1 nebo 2 GB paměti. GPU by mělo pracovat na 1 GHz a paměti na 4,5 GHz s propustností 72 GB/s. To by tuto kartu řadilo nejen mezi Radeon R7 250 a R7 260X, ale také mezi Radeon R9 255 a R7 260.

Konkrétně si pak příslušné modely přichystaly firmy Sapphire a Asus, to tedy dle informací serveru VideoCardz, přičemž ostatní výrobci si své modely pochopitelně přichystají také. Očekávat pak můžeme zmíněných 90 euro s daní, což je odpovídající cena.
Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře