www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD připravuje Radeon R9 380X s plně vybavenou Tongou

AMD připravuje Radeon R9 380X s plně vybavenou Tongou
, , aktualita
Advanced Micro Devices má dle svých partnerských firem pracovat na grafické kartě Radeon R9 380X, která bude obsahovat plně vybavený čip Tonga, respektive jeho nástupce. Nový model již ukázala firma XFX.reklama
Základem nové karty tak bude grafický čip, který patří v nabídce společnosti Advanced Micro Devices mezi ty nejmodernější. Tonga totiž má architekturu GCN 1.2, kterou v aktuální nabídce Radeonů generace 300 mají už jen karty založené na čipu Fiji, čili Nano, Fury a Fury X.

Karta Radeon R9 380X bude tedy vybavena grafickým čipem, který AMD pravděpodobně pojmenuje Antigua XT. Obsahovat bude 2048 Stream procesorů, takže bude výkonnější než základní Radeon R9 380 se 1792 shadery (Antigua Pro). Vedle toho by tato karta měla využít také širší 384bitové rozhraní, ale otázka je, jaké takty AMD nastaví. Čip pravděpodobně bude taktován na méně než 1 GHz a paměti GDDR5 by mohly pracovat na 5000 MHz (efektivně).

V tomto případě by tedy mělo jít ne pouze o přeznačení Radeonu R9 280X, neboť ten je založen na čipu Tahiti, což je stále ještě GCN 1.0, tedy už léta známá architektura, s níž AMD přišlo na trh již v roce 2011. Doufejme tedy, že AMD přijde s těmito kartami na trh co nejdříve, však GCN 1.2 má v nové řadě Radeonů krom karet s čipy Fiji již jen R9 380.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek