www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prý startuje další kolo her zdarma k APU a CPU

AMD prý startuje další kolo her zdarma k APU a CPU
, , aktualita
Společnost AMD spustí prý novou akci If It Can Game na podporu prodeje svých procesorů FX a také APU A10, A8 i A6. V jejím rámci si můžeme pořídit ke každému novému kusu hardwaru jednu hru z předem daného výběru.reklama
Akce platí pro CPU AMD FX i APU A10, A8 a A6 v desktopovém i mobilním provedení, takže nezáleží na tom, zda si koupíte desktop nebo notebook. Vždy byste pak měli mít na výběr jednu z nabízených her zdarma, ovšem v případě hotových počítačů tato akce dle zprávy platí jen pro některé. Které to ale budou, to se zatím nedozvíme a lze předpokládat, že to bude záviset především na značce. Stejně tak není jasné, zda bude nabídka platit i při koupi samotného procesoru nebo APU.

AMD si v poslední době obecně stěžuje na slabé prodeje svých APU, ale není divu, když ta v posledních letech přinesla jen malé zvýšení výkonu. To sice můžeme klást za vinu pamětem DDR3, na jejichž datové propustnosti APU závisí, ale Intelu se podařilo i tak díky eDRAM u své poslední generace integrovaných grafik Iris Pro předhonit i ta nejvýkonnější desktopová APU od AMD. Snad bude ale brzy lépe díky nástupu architektury Zen, 14nm výrobního procesu FinFET a pamětí HBM.

Co se týče aktuální nabídky firmy AMD, ta ji rozdělila do tří skupin. První zahrnuje desktopy a notebooky s AMD A10 a FX a vybrat si můžeme jednu hru z následujících: DiRT Rally, LEGO Batman 3: Beyond Gotham, Tomb Raider, Space Run, Habitat, Tales from Space: Mutant Blobs Attack, Guacamelee a Sonic & All-Stars Racing Transformed. Pokud půjde o desktop nebo notebook s A8, nabídka her se redukuje o ty nejlepší tituly, které bychom si stejně na A8 nemohli zahrát v dobré kvalitě a u A6 to jsou jen tři poslední z výše jmenovaných.

If It Can Game je dle zdroje také omezena na některé země a jisté prodejce. Potrvá do té doby, než budou spotřebovány dostupné aktivační klíče. Ze stránek AMD (viz zdroj) se bohužel v této době nedozvíme nic o tom, v kterých regionech akce platí, natož pak kterých prodejců se týká. Informace o nové akci pochází ze serveru Fudzilla, a uvidíme tedy, zda budou potvrzeny samotným AMD.

Zdroj: AMD, Fudzilla
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek