www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon R7 260: mainstream za rozumnou cenu je tu

AMD Radeon R7 260: mainstream za rozumnou cenu je tu
, , aktualita
Společnost AMD dnes oficiálně představila nové levné Radeony, konkrétně R7 260, které svou cenou zapadnou mezi $139 Radeon R7 260X a $89 Radeon R7 250. Jejich cena tak nemá být vyšší než 110 USD, přičemž jsou založeny na stejném čipu jako 260X.reklama
Nicméně to neznamená, že bychom si mohli z Radeonu R7 260 snadno vyrobit Radeon R7 260X, neboť obě sice využívají GPU s označením Bonaire, ovšem v prvním případě jde o verzi Pro a v druhém o XTX. To znamená, že Radeon R7 260 nabídne konfiguraci 768:48:16 (Stream procesory, texturovací jednotky, ROP), zatímco R7 260X má konfiguraci 896:56:16, čili plný počet Stream procesorů, které Bonaire dokáže nabídnout.

Ani přetaktováním karty Radeon R7 260 se tak nedostaneme na výkon silnějšího bratříčka. GPU nové karty přitom pracuje na 1000 MHz oproti 1100 MHz u R7 260X a paměti GDDR5 na 6 GHz oproti 6,5 GHz, ovšem alespoň jde v obou případech o 128bitovou sběrnici. Standardní kapacita paměti je pak 1 GB, přičemž u R7 260X mohou mít karty dle AMD kapacitu i 2 GB. To ale samozřejmě neznamená, že výrobci nepřijdou s vlastními PCB.

Radeon R7 260 má pak pochopitelně nižší spotřebu, a to 95 W oproti 115 W a vystačí si s jedním 6pinovým konektorem PCIe pro dodatečné napájen. Podporována jsou pochopitelně API DirectX 11.2, OpenGL 4.3, Mantle a vedle toho rovněž AMD TrueAudio.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek