AMD: Radeon R9 290X s 8 GB a nová Civilizace zdarma

AMD: Radeon R9 290X s 8 GB a nová Civilizace zdarma
, , aktualita
Partneři firmy AMD, tedy zatím firmy Sapphire, Club3D či MSI, přicházejí na trh s novou verzí karty Radeon R9 290X vybavené 8 GB paměti. AMD pak k tomu v rámci programu Never Settle přihazuje novou Civilizaci.reklama
Co se týče nabídky firmy Sapphire, pak jde o kartu Radeon R9 290X 8 GB VaporX OC využívající mohutný chladič se třemi ventilátory, který jí umožní pracovat na vyšších frekvencích. Jeho paměti tedy pracují na frekvenci 1375 MHz, což je efektivně 5500 MHz a GPU pak až na 1030 MHz, přičemž základem je 5000 MHz pro paměti a maximálně 1000 MHz pro GPU.

Co se týče rozhraní, pak tu máme dva DVI-D a po jednom HDMI 1.4a a DisplayPort 1.2. Karta už dorazila na trh, ovšem její cena není zrovna lidová. Pohybuje se totiž kolem 19.000 Kč, zatímco klasická verze nestojí ani polovinu.

Club3D si tedy připravil také svou verzi, a to Radeon R9 290X royalAce 8GB vybavenou neméně mohutným chladičem. Tato karta je také přetaktovaná a nabízí přesně ty samé takty jako model od firmy Sapphire. Je tedy možné, že jde v podstatě o tu samou kartu, která je jen opatřena jiným chladičem. Svou 8GB verzi má také společnost MSI, která ji prodává pod označením R9 290X GAMING 8G. I tato verze má paměti pracující na 5500 MHz a GPU je v OC režimu na taktu až 1040 MHz.

Společnost AMD tyto novinky doplňuje o nabídku hry Sid Meier's Civilization: Beyond Earth od 2K, kterou si zákazníci můžou ke svému novému Radeonu vybrat v rámci nabídky Never Settle: Space Edition. Přesněji jde tedy o karty AMD Radeon R9 295 X2, R9 290X nebo R9 290. K nim získají kupón Radeon Gold Reward, díky čemuž si mohou vybrat celkově tři hry z nabídky téměř tří desítek titulů. Ovšem Sid Meier's Civilization: Beyond Earth stojí stranou této nabídky, takže celkově to s ní mohou být čtyři hry.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře