www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon R9 300 budou prý představeny až v červnu

AMD Radeon R9 300 budou prý představeny až v červnu
, , aktualita
Konkrétně na veletrhu Computex v Taipei má být představena nová série grafických karet AMD Radeon R9 300, která zaútočí na řadu GeForce GTX 900. Ta se na trhu již zabydlela, a tak AMD bude muset zákazníkům nabídnout opravdovou kvalitu.reklama
Grafické karty NVIDIA GeForce GTX 900 mají velmi dobrý poměr výkonu a spotřeby, ovšem AMD jim už nyní celkem dobře konkuruje svou cenovou politikou, nicméně v poslední době jeho podíl na trhu se samostatnými grafikami velmi klesá. Potřebuje tedy čerstvou krev, kterou dodá nová série Radeonů. Jak dříve udávaly zdroje na Dálném Východě, které mají k informacím obvykle nejblíže, alespoň jeden nový Radeon měl být představen už tento měsíc. Ovšem tento plán byl prý zrušen.

Dle KitGuru můžeme očekávat představení celé řady Radeon R300 na Computexu, který proběhne na samotném začátku června. Čili to potrvá ještě celé čtvrtletí, a to prý z toho důvodu, že v prodejních kanálech je ještě moc Radeonů starší, respektive té aktuální generace. Čili AMD prý chce počkat, až se sklady vyprázdní.

Jeden by přitom očekával, že vzhledem ke klesajícímu podílu na trhu se AMD bude snažit své karty dostat na trh co nejdříve (zvláště dokud je ještě živá aféra s paměťmi karty GeForce GTX 970), ovšem stejně tak je jasné, že pak by to měli prodejci s naskladněnými kartami velmi těžké. Nové karty budou vůbec první, které nabídnou paměti typu HBM (High Bandwidth Memory), jejichž výhoda odpovídá jejich názvu. Jde tedy o vysokou paměťovou propustnost, které jsme se u pamětí HBM věnovali již dříve. AMD prý v současné době má novou generaci v podstatě již připravenou a nyní ji pouze dolaďuje. Proslýchá se také, že Radeony R300 budou velmi výkonné, a to především ve vysokých rozlišeních 4K a 5K, což by z nich učinilo to pravé pro hi-endové herní sestavy.

AMD prý také plánuje vypustit do světa celou škálu karet Radeon R300, které budou opravdu založeny na nových čipech. Firma tak chce dle KitGuru nabídnout jen málo nových modelů, které budou ve skutečnosti jen staré karty s novým označením. To by se mohlo týkat především čipu Tonga, který je dnes využíván u modelu Radeon R9 285. I proto prý čeká na to, až se zásoby karet ve skladech a již vyrobených GPU ztenčí.

Uvidíme tedy, zda má KitGuru pravdu, nebo se skutečně ještě v březnu dočkáme prvního Radeonu R300.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek