www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon R9 380X: plná Tonga se chystá na listopad

AMD Radeon R9 380X: plná Tonga se chystá na listopad
, , aktualita
AMD Radeon R9 380X bude představovat vůbec první kartu, která využije plně vybavený grafický čip Tonga, respektive tedy Antigua. Můžeme mluvit o Antigua XT, jenž má na příslušné kartě dorazit příští měsíc.reklama
Dříve se tedy mluvilo o tom, že AMD Radeon R9 380X dorazí na trh již v tomto měsíci, ale to už se s nejvyšší pravděpodobností nestihne. Objevit se ale má už v tom příštím, což potvrdil již jeden z partnerů firmy AMD, společnost Powercolor.

Na stránkách firmy Powercolor bylo také potvrzeno, že tato karta bude mít 256bitové rozhraní a už předtím bylo jasné, že Radeon R9 380X bude využívat GPU s architekturou GCN 1.2 a plných 2048 Stream procesorů, vedle toho 128 texturovacích jednotek (TMU) a nakonec 32 rasterových jednotek (ROP).

Co se týče pamětí, základem budou 4 GB GDDR5 RAM, které této kartě budou muset stačit, však stejnou kapacitu má i dnešní hi-end AMD v podobě karet Fury. Tam je to ale dané omezením ze strany první generace pamětí HBM. Mezi obrazové výstupy patří Dual-Link DVI, HDMI 1.4 a Display Port 1.2. Samozřejmostí je podpora API Vulkan a DirectX 12 a vedle toho tu máme podporu XDMA CrossFire a můžeme mluvit o osmi jednotkách ACE (Asynchronous Compute Engines).

Antigua XT by měl mít TDP kolem 200 a 220 W, to vzhledem ke 190W TDP Radeonu R9 380 a můžeme očekávat, že díky podobnému designu obou karet budou mít AIB partneři firmy AMD rychle připraveny různé verze nové karty s různými chladiči. AMD se může také těšit na to, že obsadí segment trhu, pro který NVIDIA nemá konkurenci, pokud se tedy splní to, že R9 380X přijde s cenou 249 USD.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik