www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon Rx 300: Fiji je na cestě

AMD Radeon Rx 300: Fiji je na cestě
, , aktualita
Již nějakou dobu se o chystaných GPU AMD ví, že mají kódové označní Fiji. Nyní se objevily nové informace, dle nichž by společnost AMD již měla dokončovat nové grafické karty Radeon Rx 300.reklama
Informace mají původ v databázi Zauba, která obsahuje informace o importu a exportu zboží a pomohla také před několika měsíci, kdy se čekalo na nové Maxwell GM204, čili již prodávané GeForce GTX 970 a GeForce GTX 980.

Dle výpisu by tak AMD mělo dokočnovat PCB s označením C880, které bude určeno pro čipy Fiji, a tedy Radeony R9 390(X). Co se týče dnes stále prodávaného jednočipového hi-endu, karet Radeon R9 290 a R9 290X, ty využívají desy s označením C671.

Není to ale jen Fiji, co si AMD chystá. Už tento čip bude vyráběn ve verzích Fiji PRO a Fiji XT, které budou určeny pro karty AMD Radeon R9 390 a R9 390X, soupeře čipů GM204 a potažmo GM200 od firmy NVIDIA. Využívat pak mají hybridní chlazení, jehož schránka byla odhalena již dříve (viz fotografie), ovšem ta se nemusí objevit na finální kartě. Šlo prý o jeden ze čtyř testovaných prototypů.

Vedle toho se má chystat i Tonga XT vybavená 384bitovým rozhraním, která se měla původně uplatnit u Radeonu R9 285X. Ten byl plánován na září, ale nakonec na trh přišel jen Radeon R9 285 (Tonga PRO), nicméně nástup GeForce GTX 970 prý AMD přiměl k tomu, aby změnilo plány a Tonga XT zařadilo do série R9 300.

Nakonec se má chystat Iceland, nástupce low-endových Oland (Radeon R5 240, R7 240 a R7 250). Karty s Icelandem mají dorazit až po výkonnějších verzích, a to hlavně proto, že na trhu je stále mnoho neprodaných karet s Olandem. Více informací můžeme očekávat v průběhu listopadu či prosince, neboť nové karty AMD se mají objevit v lednu až únoru příštího roku.

Zdroj: Videocardz.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek