www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 480 otestován ve Fire Strike

AMD Radeon RX 480 otestován ve Fire Strike
, , aktualita
Na webu se objevily výsledky testů z 3DMark Fire Strike, které se mají týkat referenční verze očekávané grafické karty AMD Radeon RX 480. Server Videocardz je označil za stoprocentně pravé, a to by skutečně měly být.reklama
Nebudeme to protahovat a uvedeme, že výkon chystané karty AMD Radeon RX 480 v referenční nepřetaktované verzi bude mezi Radeonem R9 390X a GeForce GTX 980. Nicméně stále se ještě čeká na výsledky Fire Strike Performance Preset, které by mohly s výslednými procenty ještě trošku zahýbat, ale nijak výrazně. Videocardz také pracují na tom, abychom se mohli podívat i na výkon přetaktovaného Radeonu, ale to může ještě chvíli trvat. Samotné AMD bude totiž pokusy o přetaktování svých karet silně podporovat. Nejdříve se podívejme na výsledky 8GB Radeonu RX 480 (očekávaná cena 299 USD) ve Fire Strike Extreme 1.1 a Fire Strike Ultra 1.1.
A nyní následuje graf srovnávající výsledky i s novými grafickými kartami NVIDIA. Jak je ale vidět, v případě Radeonu RX 480 výsledek FireStrike Ultra odpovídá, ale FireStrike Extreme je v grafu o něco vyšší hodnota. Těžko říci, zda jde o chybu nebo o další výsledek vyladěné sestavy.

Každopádně tento graf nový Radeon RX 480 řadí mezi karty Radeon R9 390X a GeForce GTX 980.

Dále byly uvedeny výsledky z 3DMark 11 týkající se RX 480 a také sotva ohlášené RX 470. Co se týče plného Polarisu 10 v RX 480, tam se výsledky dosud liší a pohybují se mezi 15500 a 18060 body, přičemž v průměru je to nějakých 16800 bodů. Slabší Radeon RX 470 by měl mít skóre pohybující se mezi 13100 a 16160 body s průměrem 13370 bodů, což nevypadá vůbec špatně. Pak je tu bonus v podobě dvou karet RX 480 zapojených v CrossFire, které mají společně skóre 30611, čili více než referenční verze GeForce GTX 1080.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek