www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 480 vyfocen zblízka

AMD Radeon RX 480 vyfocen zblízka
, , aktualita
Na webu se objevila fotografie očekávaného Radeonu RX 480, který se ukázal v celé své kráse bez chladiče. Vidět tak jsou i jeho paměťové moduly nebo systém napájení, které má více fází než referenční GTX 1080.reklama
AMD Radeon RX 480 bude sdílet stejné PCB jako RX 470, neboť obě tyto karty budou založeny na GPU Polaris 10. Vidět můžeme krom tohoto GPU také celkem osm paměťových čipů, jež budou pouze na přední straně karty a nabídnou až 8GB kapacitu. Systém napájení potřebuje přídavný 6pinový konektor PCIe a využívá 6+1 fází, což je o jednu více, než má referenční verze GeForce GTX 1080 (5+1). Karta také nabídne tři porty DisplayPort 1.3/1.4 HDR a jeden HDMI 2.0.

Sama o sobě je také poměrně krátká, takže s vhodným chladičem se mohou prodávat i tzv. Mini ITX verze, čili takové, které nepřekročí šířku základní desky formátu Mini ITX (170 mm).

O Polaris 10 se už ví, že nabídne 2304 Stream procesorů, ale vzhledem k tomu, že jako první přijde s architekturou GCN 4.0, tak není vůbec jasné, kolik TMU a ROP je bude doprovázet.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek