www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD revoltuje, alespoň v kampani pro Polaris

AMD revoltuje, alespoň v kampani pro Polaris
, , aktualita
Forbes přinesl informace o tom, jak se AMD bude snažit propagovat své nové grafické čipy Polaris na kartách Radeon RX 400. Firma pojala svou kampaň jako revoltu či povstání a zaměří se na běžné hráče hledající dobrý mainstream.reklama
Když se podíváme na nabídku firmy NVIDIA, pak ta aktuálně má na trhu už obě horké novinky, čili GeForce GTX 1080 a GTX 1070. Jenomže v souladu s očekáváním není cena ani modelu GTX 1070 nijak lidová. Ve Velké Británii za ni zákazník dá v případě Founder's Edition asi 400 liber a v Německu či Francii pak 500 eur, což odpovídá i cenám v našich obchodech, ale partnerských nereferenčních verzí, jejichž ceny by měly být nižší. Český zákazník tak za svou GTX 1070 dá alespoň 13 tisíc korun s daní, a to právě za Founder's Edition a partnerské verze paradoxně přijdou ještě dráž. Staré GeForce GTX 970 ve srovnatelné podobě karty pak přijdou na nějakých 8500 Kč a když si vezmeme, že GTX 1070 je asi 1,7x výkonnější než GTX 970, tak je zřejmé, že z očekávané výhody lepšího poměru výkonu a ceny nezůstalo skoro nic. Alespoň tedy zatím a je třeba si počkat, zda se situace na trhu nezačne lepšit.

To by právě mohla zajistit společnost AMD, která si chystá karty Radeon RX 400 s čipy Polaris a pro jejich podporu připravuje také revoltující kampaň. Raja Koduri, šéf radeonové divize, už dříve proklamoval, že Polaris bude především o poměru výkonu a ceny a nezbývá než doufat, že v tomto případě to tak opravdu bude. Z okolních obrázků je zřejmé, že AMD má opravdu za cíl oslovit větší základnu zákazníkům a nabídnout jim dostatečný výkon třeba pro virtuální realitu. Z toho vyplývá, že Polarisy by opravdu měly nabídnout výrazně lepší poměr výkonu k ceně. Koncové ceny na trhu ale AMD neovlivní tak snadno, však prodejci a distributoři si pod sebou nebudou podřezávat větev stanovením nízkých cen nových Radeonů v tom případě, když bude v prodejních kanálech ještě dost těch starých.

Nicméně můžeme se podívat na to, jaké jsou dle Forbesu cíle divize AMD RTG. Ve zkratce jde o prestiž, dobře a snadno fungující VR systém, lepší ovladače, širší možnosti pro přetaktování a rozumná investice. Co se týče přetaktování, mluví se především o ovládání napájecího napětí a ohledně investic jde o to, aby i karta za 200 dolarů měla před sebou dlouhou životnost s podporou ze strany výrobce. Na druhou stranu, prosazování VR je sice pro výrobce karet také velice důležité, neboť se všeobecně doufá, že půjde o hlavní motor dalšího vývoje a potřeby výkonu, ale kdo je dnes ochoten zaplatit za grafickou kartu "jen" 200 dolarů, ten asi nebude pokukovat i po headsetech Oculus Rift či HTC Vive za 600 a 800 dolarů.

Zdroj: Forbes
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek