www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD rozesílá R9 Nano partnerům, objevily se fotografie

AMD rozesílá R9 Nano partnerům, objevily se fotografie
, , aktualita
Společnost AMD začala s rozesíláním karet Radeon R9 Nano svým AIB partnerům, takže není divu, že se už objevily první fotografie této malé a dle dosavadních informací také energeticky slušně účinné grafické karty.reklama
AMD Radeon R9 Nano je založena na grafickém čipu Fiji stejně jako již představené modely Radeon R9 Fury X a Fury a proslýchá se, že bude obsahovat tento čip v "plné palbě", čili s 4096 Stream procesory, 256 texturovacími jednotkami TMU a 64 rasterizačními jednotkami ROP. To by skutečně mohlo odpovídat skutečnosti, ovšem limit spotřeby i tak bude snížen na 175 W, což se musí projevit na výsledných taktech grafického čipu a celkovém výkonu. Musíme si ale počkat na pořádné benchmarky, které konečně odhalí, zda karta skutečně dosáhne dvojnásobné efektivity v porovnání s Radeonem R9 290X a jaký bude její celkový výkon. Dle provedených testů efektivity na serveru Tom's Hardware totiž snížení stropu spotřeby o 100 W kartě Radeon R9 Fury X zas tak moc neublížilo.

Z fotografií karty se už dá poměrně přesně určit délka této karty, která měla dle předchozích informací činit 6 palců, tedy 15,2 cm. Skutečně to vypadá, že tato karta bude takto krátká, takže ani nebude dosahovat okraje desky formátu Mini ITX (170 x 170 mm).

Nezbývá tedy než počkat na finální specifikace karty, která by tedy měla nést plně vybavený čip Fiji, ovšem ten bude dle odhadů pracovat na taktu 830 až 900 MHz. Pak by nás ale také zajímalo, zda čipy na těchto kartách budou schopny pracovat také na své plné frekvenci a dosáhnout výkonu karet Fury X, to samozřejmě s lepším chlazením. Pak by se možná i vyplatilo namísto Fury X koupit Nano, ale samozřejmě záleží na tom, jakou AMD nasadí cenu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek