www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD RX Vega spatřena v testech a ukazuje své specifikace

AMD RX Vega spatřena v testech a ukazuje své specifikace
, , aktualita
Po vypuštění karty GeForce GTX 1080 Ti na trh se už můžeme plně zaměřit na to, co si pro nás chystá pod kartou RX Vega společnost AMD. Tato karta byla spatřena ve výsledcích různých benchmarků, z nichž lze vyčíst také nějaké specifikace.reklama
Co se týče specifikací karet s čipy Vega, případ s GeForce GTX 1080 Ti nám ukázal, že i v rámci očekávatelného nám výrobci mohou přichystat velká překvapení. Však tato nejnovější GeForce nabídla vyšší hrubý výkon než mnohem dražší TITAN X, což mluví samo za sebe. Tím chci říci, že až Vega nakonec nastoupí na trh, mohou veškeré dosavadní informace o ní padnout, ale i tak se podíváme na to, co by si pro nás AMD měllo chystat.

Především je třeba říci, že AMD na kartách s GPU Vega evidentně ještě horečně pracuje, takže uvedené výsledky benchmarků rozhodně nelze brát jako konečné. Nicméně dále se potvrzuje, že by Vega skutečně měla mít 64 CU, a tedy celkem 4096 Stream procesorů, dále pak 8 GB paměti HBM2 na 2048bitové sběrnici a interní označení pro dané GPU je GFX9 (device ID: 687F:C3). To ukazuje na další generaci GPU, neboť Hawaii byly čipy GFX7 a Polaris GFX8. Očekávat také můžeme, že půjde o 14nm čipy vyráběné opět v továrnách GlobalFoundries.
- klikněte pro zvětšení -


Jak ukazují dostupné údaje, testovací vzorek karty s GPU Vega měl být taktovaný na 1000 až 1200 MHz, což by se 64 CU (4098 SP) mělo dát dohromady 9,8 TFLOPS v FP32, ovšem obecně se očekává spíše 12,5 TFLOPS, ale právě taktovací frekvence je to, co by mělo být ještě před vypuštěním karet na trh vyladěno, a to alespoň na nějakých 1500 MHz.

Dále se už opět mluví o tom, že paměti HBM2 na kartách Vega budou mít propustnost 512 GB/s a ne nějakých 409 GB/s. To dříve pramenilo z toho, že SK Hynix zmínil pro začátek tohoto roku dostupnost pouze 1,6 Gb/s pamětí HBM2 a na 2 Gb/s (propustnost na pin).

Uvidíme tak, zda AMD bude vůbec schopno zaútočit na dnešní hi-end firmy NVIDIA, což v této chvíli není vůbec jasné. Výsledky testu SiSoft ale vypadají povzbudivě a srovnat si je můžete třeba s GeForce GTX 1080.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek