www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD RX Vega spatřena v testech a ukazuje své specifikace

AMD RX Vega spatřena v testech a ukazuje své specifikace
, , aktualita
Po vypuštění karty GeForce GTX 1080 Ti na trh se už můžeme plně zaměřit na to, co si pro nás chystá pod kartou RX Vega společnost AMD. Tato karta byla spatřena ve výsledcích různých benchmarků, z nichž lze vyčíst také nějaké specifikace.reklama
Co se týče specifikací karet s čipy Vega, případ s GeForce GTX 1080 Ti nám ukázal, že i v rámci očekávatelného nám výrobci mohou přichystat velká překvapení. Však tato nejnovější GeForce nabídla vyšší hrubý výkon než mnohem dražší TITAN X, což mluví samo za sebe. Tím chci říci, že až Vega nakonec nastoupí na trh, mohou veškeré dosavadní informace o ní padnout, ale i tak se podíváme na to, co by si pro nás AMD měllo chystat.

Především je třeba říci, že AMD na kartách s GPU Vega evidentně ještě horečně pracuje, takže uvedené výsledky benchmarků rozhodně nelze brát jako konečné. Nicméně dále se potvrzuje, že by Vega skutečně měla mít 64 CU, a tedy celkem 4096 Stream procesorů, dále pak 8 GB paměti HBM2 na 2048bitové sběrnici a interní označení pro dané GPU je GFX9 (device ID: 687F:C3). To ukazuje na další generaci GPU, neboť Hawaii byly čipy GFX7 a Polaris GFX8. Očekávat také můžeme, že půjde o 14nm čipy vyráběné opět v továrnách GlobalFoundries.
- klikněte pro zvětšení -


Jak ukazují dostupné údaje, testovací vzorek karty s GPU Vega měl být taktovaný na 1000 až 1200 MHz, což by se 64 CU (4098 SP) mělo dát dohromady 9,8 TFLOPS v FP32, ovšem obecně se očekává spíše 12,5 TFLOPS, ale právě taktovací frekvence je to, co by mělo být ještě před vypuštěním karet na trh vyladěno, a to alespoň na nějakých 1500 MHz.

Dále se už opět mluví o tom, že paměti HBM2 na kartách Vega budou mít propustnost 512 GB/s a ne nějakých 409 GB/s. To dříve pramenilo z toho, že SK Hynix zmínil pro začátek tohoto roku dostupnost pouze 1,6 Gb/s pamětí HBM2 a na 2 Gb/s (propustnost na pin).

Uvidíme tak, zda AMD bude vůbec schopno zaútočit na dnešní hi-end firmy NVIDIA, což v této chvíli není vůbec jasné. Výsledky testu SiSoft ale vypadají povzbudivě a srovnat si je můžete třeba s GeForce GTX 1080.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty

reklama
Nejnovější články
3D tisk může pomoct při zotavení srdce po infarktu 3D tisk může pomoct při zotavení srdce po infarktu
V oblastech medicíny je technologický pokrok vítaný, protože otevírá nové možnosti léčby. O zotavení srdce po infarktu se snaží tým z Minnesoty, který s pomocí technologie 3D tisku vytváří speciální "náplast" na srdce.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka
Vývoj James Webb Space Telescope je ostře sledovaný, neboť jde o velice nadějné zařízení, které nám umožní se podívat na vzdálené hvězdy a planety tak, jak dosud nebylo možné. Je tak dobrá zpráva, že testování probíhá dle plánu i přes vibrační anomálii.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije
AMD si za své procesory Ryzen vysloužilo pochvalu od společnosti id Software, které se líbí jejich cenová dostupnost, mnoho jader. id Soft se tak už chystá pro tyto procesory upravit své technologie, které toho budou moci nabídnout více než dříve.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června
Plán je takový že nová HEDT platorma Intelu založená na čipových sadách X299 bude představena na sklonku května. To bude ale pouze papírové představení, neboť na trhu bude k dispozici až o cca měsíc později a mezi tím budou k dispozici nezávislé testy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo
Jadernou katastrofu v ukrajinské elektrárně Černobyl dobře známe, však se nás v roce 1986 přímo dotkla stejně jako velké části celé Evropy. Nyní se v blízké vybydlené Pripjati opět rozsvítilo, což jde na vrub polským nadšencům.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů