www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se dělí na dvě skupiny

AMD se dělí na dvě skupiny
, , aktualita
Společnost AMD dnes ohlásila, že v souladu s její již dříve zvolenou strategií se rozdělí na dvě skupiny. Že nejde o náhlé rozhodnutí ukazuje už jen to, že tyto skupiny oficiálně vzniknou již prvního července.reklama
Rory Read, prezident a CEO firmy AMD, oznámil, že rozhodnutí vytvoření dvou skupin je součástí velkého plánu, který odstartoval před dvěma roky. Jde o strategii, která má za úkol firmu restartovat, akcelerovat její vývoj a zcela ji transformovat v novou společnost. Rory Read také dále mluví o diverzifikaci produktového portfolia, o čemž jsme se mohli dozvědět již dříve. Jde v podstatě o to, že AMD se nehodlá zabývat pouze výrobou procesorů typu x86 a příslušného hardwaru a daleko více se bude zabývat architekturou ARM.

Na jaké skupiny se nám tedy AMD rozdělí? Jednak tu bude Computing and Graphics Business Group, která se postará o klasický hardware pro PC včetně grafických karet, a to i těch profesionálních (FirePro). Stejně tak si vezme na starost i vývoj a marketing. Tuto skupinu povede John Byrne, dosavadní Chief Sales Officer, a nás tedy budou do budoucna zajímat produkty od této poloviny AMD.

Enterprise, Embedded and Semi-Custom Business Group bude vyrábět především servery, integrovaná řešení a různá jiná, která budou šita na míru, a to i zde včetně vývoje a marketingu. Tuto skupinu bude mít na starost Dr. Lisa Su, jíž se bude John Byrne zodpovídat.

AMD tedy má velkou důvěru ve schopnosti Lisy Su, která do firmy přišla teprve v roce 2012, ale za sebou již měla 13letou kariéru v IBM, kde pracovala i na vedoucích pozicích. Uvidíme také, jaký efekt bude mít toto rozhodnutí, respektive zda vůbec budeme moci něco postřehnout.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek