www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD se pochlubilo hotovými designy pro FinFET

AMD se pochlubilo hotovými designy pro FinFET
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila své finanční výsledky, které nepřinesly investorům mnoho radosti, ale jsou tu i pozitivní zprávy. Podařilo se jí totiž dokončit design prvních čipů, které budou vyráběny procesem FinFET.reklama
Firma Advanced Micro Devices včera tedy potvrdila, že design prvních čipů už je hotový, z čehož můžeme zhruba odhadnout další vývoj. AMD slovy své CEO Lisy Su však neuvedlo, jaké čipy má připraveny pro proces FinFET, ale lze předpokládat, že půjde také o procesory založené na architektuře Zen. Lisa Su také neuvedla, kdy přesně byly čipy dokončeny, a tak budeme předpokládat, že se tak stalo v posledních týdnech.

Mluví se o tzv. tape-out, což značí finální etapu vývoje designu čipů a jde o odeslání jejich návrhů k výrobě fotolitografických masek. Ty jsou následně odeslány samotnému výrobci, v tomto případě nejspíše firmě GlobalFoundries (nebo Samsungu?), který dle nich vyrobí první funkční vzorky. Výroba masek může trvat několik týdnů a produkční cyklus složitých čipů vyráběných procesem FinFET může trvat kolem třech měsíců. Můžeme tak očekávat, že AMD dostane své první vzorky na přelomu třetího a čtvrtého letošního kvartálu, ale to jsou samozřejmě jen pouhé odhady a dohady.

Dle předchozích informací by první FinFET čipy od AMD měly patřit do rodiny Summit Ridge. Půjde o klasické x86 procesory, jež mají nést až osm jader Zen, takže o budoucí AMD FX a Opteron. Vedle toho se chystají také nové grafické čipy Greenland založené na další verzi architektury Graphics CoreNext. AMD pak postupně plánuje kompletně přejít na výrobu pomocí technologie FinFET. Lisa Su pak opět slíbila, že první procesory architektury Zen a GPU nové generace přijdou na trh v příštím roce. Ani teď ale neuvedla, kdo bude tyto čipy pro AMD vyrábět.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář