www.svethardware.cz
>
>
>

AMD se vrací, tržby rostou a firma míří k ziskovosti

AMD se vrací, tržby rostou a firma míří k ziskovosti
, , aktualita
Společnost AMD se po několika hubených kvartálech opět vrátila nad hranici jedné miliardy tržeb za jeden kvartál. Dostala se tak i z vysokých ztrát a míří k ziskovosti, neboť firma očekává silný růst i v tomto kvartálu.reklama
Společnost AMD tak za uplynulý kvartál utržila 1027 milionů dolarů, což dle GAAP principů představovalo provozní výdaje 8 milionů, ale čistý příjem 69 milionů (0,08 USD na akcii). Dle non-GAAP principů je zisk z provozní činnosti 3 miliony a čistá ztráta 40 milionů (0,05 na akcii), což je stále daleko od ideálního stavu, ale při porovnání s předchozími kvartály jde o daleko lepší výsledek. Celkový dluh firmy zůstal na 2,24 miliardách.

Prezidentka a CEO Lisa Su k tomu řekla, že lepší finanční výsledky zajistily především grafické a tzv. semi-custom produkty, mezi něž patří také speciální APU vyráběná pro moderní konzole. Zájem má být také o nové grafické karty Radeon RX 480 (brzy se k nim přidají také RX 470 a RX 460) a vedle toho i o 7. generaci APU A-Series.

Stále tedy je co zlepšovat. Firma stále i po oddělení radeonové divize od procesorové mluví celkově o segmentu Computing and Graphics, který jí přinesl tržby 435 milionů. To je sice mezikvartálně o 5 procent horší, ale meziročně o 15 procent lepší. Onen mezikvartální pokles mají mít na svědomí předeším procesory a čipové sady, zatímco meziroční zlepšení jde zase na vrub mobilním procesorům (či spíše APU) a grafickým kartám. O výrazně lepší finanční výsledky se ale postaral především segment Enterprise, Embedded and Semi-Custom, který zaznamenal tržby 592 milionů dolarů, což je mezikvartálně lepší o 59 procent a meziročně o 5 procent.

Prodeje nových Radeonů RX 480 se ale plně promítnou až do výsledků za aktuální kvartál, v němž AMD předpokládá, že tržby v mezikvartálním srovnání porostou o 18 (+/- 3) procent. To by znamenalo nějakých 1212 milionů dolarů, což by firmu vrátilo na úroveň tržeb z konce roku 2014 s výhledem na další růst. Můžeme tak doufat, že AMD má to nejhorší už za sebou a my se můžeme těšit na jeho další produkty jako procesory Zen nebo grafiky Vega.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře