www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si užívá vysoké výtěžnosti Ryzenů

AMD si užívá vysoké výtěžnosti Ryzenů
, , aktualita
Ve skutečnosti procesory Ryzen samozřejmě vyrábí GlobalFoundries, ale AMD má přirozeně zájem na tom, aby byla co nejlepší. Nyní pronikly na veřejnost informace, jak dobrá tato výtěžnost 14nm Summit Ridge vůbec je.reklama
Z hledika výtěžnosti jde o to, kolik procesorů vyrobených na waferu je ve stoprocentním stavu, takže jsou všechny jejich části plně funkční, pak mohou být tvořeny mírně poškozené procesory a některé mohou být zcela nefunkční. Pokud se chyba objeví třeba v jednom z procesorových jader, výrobce pak může ta vadná natvrdo deaktivovat a prodávat výsledný čip jako nižší model. Dle Bitsandchips.it však AMD nemusí výtěžnost procesorů Summit Ridge, čili osmijádrových Ryzen, příliš řešit, neboť ty jsou z více než 80 procent plně funkční se všemi osmi jádry.
moderní 300mm wafer


Nedá se říci, že by taková výtěžnost byla nad očekávání dobrá. Očekávat se totiž dala, a to vzhledem k tomu, že společnost GlobalFoundries měla celý rok na vyladění 14nm LPP procesu, který si licencovala od Samsungu. A vedle toho Summit Ridge ani nejsou moc velké čipy, což také přispívá k vysoké výtěžnosti.

AMD tak bude moci na trh dostat snad dost procesorů, a to včetně nových Threadripper nebo Naples, které jsou tvořeny ze dvou nebo až čtyř osmijádrových čipů na MCM pouzdře pospojovaných pomocí Infinityt Fabric. Nejde tak o velké monolitické čipy, což je pro dosažení vysoké výtěžnosti také důležité. Je to dobrá zpráva i pro nás, a to vzhledem k ceně, kterou AMD nebude muset šroubovat nahoru, jako kdyby se výroba moc nedařila. Můžeme také srovnat čtyři jádra procesorů Ryzen, která mají zabírat 44 mm2, což je asi o desetinu méně než stejně vybavený (4C/8T) Skylake, který však má jen 256kB L2 cache na jádro oproti 512 kB u Ryzenů. I z toho je vidět, jak prostorově úsporná nová architektura firmy AMD je.

O Threadripper a Naples také vyjádřila zájem společnost Dropbox, která si je už mohla vyzkoušet a otestovat v počítačích s jednou paticí. Oceňují jejich vícejádrový výkon, paměťovou propustnost i I/O výbavu.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (29.5. - 4.6.) Týdenní šance (29.5. - 4.6.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 4.6. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň Cooler Master Silencio 452.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Týdenní šance (22.5. - 28.5.) Týdenní šance (22.5. - 28.5.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 22.5. do 28.5. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy
Společnost Toshiba dnes uvedla nové SSD disky XG5. Ty obsahují 64vrstvové 3D paměťové čipy TLC, díky čemuž se vyrábí i v kapacitách 1 TB. Slibují také velmi vysoké přenosové rychlosti přes 2 GB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows
Po mnoha letech existence souborového systému NTFS se přišlo na to, že obsahuje chybu, která dokáže dosti jednoduše shodit celý operační systém. Stačí jen přistoupit na speciální skrytý adresář.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Cryorig Taku: znovuobjevený desktop Cryorig Taku: znovuobjevený desktop
Cryorig loni na Computexu představil nové designy skříní, z nichž si zvláštní zájem návštěvníků vysloužila Taku. Tu můžeme označit za znovuobjevený klasický desktop, který neslouží jen pro uložení komponent, ale také jako stolek pod monitorem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek