www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Tonga: osvěžení pro R9 280 a R9 280X

AMD Tonga: osvěžení pro R9 280 a R9 280X
, , aktualita
Společnost AMD si na letošní léto chystá podobně jako Intel jedno "osvěžení". Procesory Haswell Refresh dobře známe a podobná věc má potkat Radeony R9 280 a R9 280X, které mají dostat nová GPU Tonga.reklama
Nicméně je otázkou, zda právě čip Tonga nebude pro Radeony R9 280 a R9 280X větším osvěžením, než jaké tyto modely vůbec přinesly při svém prvotním uvedení na trh. Je totiž známo, že využívají čipy Tahity Pro a ty byly použity už u starších karet Radeon HD 7950 a HD 7970.

O Tonga se říká, že půjde o efektivnější čipy určené pro výkonnou střední třídi grafických karet. Dříve se také spekulovalo o tom, že půjde o GPU určené jako základ karty Radeon R9 275X, která by zaútočila na čipy Maxwell, čili karty NVIDIA GeForce 750 a 750 Ti. Dle předchozích zpráv tak Tonga měla nabídnout 2048 stream procesorů GCN2, 128 TMU, 32 ROP a podporu 2 GB paměti GDDR5 na 256bitovém rozhraní. Zprávy pak dokonce hovořily i o tom, že čip bude vyráběn 20nm procesem a ne dnes obvyklým 28nm.

Je velkou otázkou, zda se firmě AMD podaří na trh vyslat 20nm GPU, což by byl jistě úspěch a cesta k nižší spotřebě. Tonga má ale také docílit nižší spotřeby a vyšší efektivity díky změnám v architektuře.

Podrobnější informace a méně spekulací snad přinesou příští týdny. Tonga má ostatně dorazit již příští měsíc, takže bychom se měli již brzy dozvědět více.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek