www.svethardware.cz
>
>
>

AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync

AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync
, , aktualita
Monitory podporující technologii NVIDIA G-Sync, která se stará o dokonalou synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem, už známe dlouhou dobu. Nyní se však připravuje otevřený standard VESA, který jí bude konkurovat.reklama
Monitory podporující technologii NVIDIA G-Sync nejsou nijak levné, což společně s tím, že tento standard pracuje pouze s grafickými kartami NVIDIA, představuje dvě hlavní nevýhody. Společnost AMD však zveřejnila video, které ukazuje v akci novou technologii FreeSync schovanou pod standardem VESA. Jak už z jejího označení vyplývá, půjde o otevřený standard, který nebude vyžadovat žádný licencovaný hardware, jenž by jeho nasazení prodražil. Prý nebude dlouho trvat a na trhu se objeví kompatibilní monitory.

Adaptive-Sync již je součástí standardu rozhraní DisplayPort 1.2a, která firmě AMD umožní implementovat vyvíjený FreeSync. AMD demonstrovalo FreeSync již minulý měsíc na Computexu v Taipei, ovšem video z oné ukázky bylo zveřejněno až nyní. Dle popisu nám FreeSync pomůže odstranit efekt trhaného obrazu tím, že bude synchronizovat obnovovací frekvenci monitoru a výstup grafické karty. Měl by ale pracovat lépe než již léta používaný V-Sync, přičemž nebude zapotřebí monitor vybavený speciálním hardwarem, jak vyžaduje G-Sync.


AMD také uvedlo, že na trhu už má několik grafických karet Radeon, které již FreeSync podporují, takže se čeká pouze na monitory. Firma k demostranci použila následující sestavu:

  • AMD FX-8350 8jádrové CPU
  • AMD Radeon R9 290X
  • ASUS Sabertooth 990FX R2.0
  • OCZ Vector 150 240GB SSD
  • 8GB DDR3 AMD Performance RAM
  • LED monitor s DisplayPortem a rozlišením @ 2560x1440 – upravený pro podporu FreeSync
  • Windows 8.1

FreeSync tedy bude pracovat na kartě AMD Radeon R9 290X, přičemž mezi další pak patří R9 290, R7 260X a R7 260 a také moderní APU generací Kabini, Temash, Beema a Mullins. Nyní je otázkou, jak zareaguje NVIDIA. Ta pochopitelně také může začít podporovat FreeSync, nebo se naopak držet pouze své vlastní technologie.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek