www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukázalo také Summit Ridge, čili Zen

AMD ukázalo také Summit Ridge, čili Zen
, , aktualita
Ještě než se dnes podíváme na nová APU Bristol Ridge, zaměříme se na daleko zajímavější téma, a sice připravované procesory Summit Ridge známé jaké Zen. Lisa Su, CEO společnosti AMD, je ukázala na tiskové konferenci.reklama
První procesory Zen (Summit Ridge) se mají na trh dostat ještě tento rok, a tak budou svádět souboj s poslední 14nm generací procesorů Intel, čili Kaby Lake. AMD přitom chtělo dle pozvánek představit hlavně nové Radeony a 7. generaci APU Bristol Ridge, ale Lisa Su si s sebou přinesla také zástupce svých prvních 14nm procesorů. Dozvěděli jsme se něco nového?

Spíše šlo o potvrzení toho, co se již dlouhou dobu vědělo nebo šuškalo. Summit Ridge mají potvrzeno 8 jader a schopnost zpracovávat 16 procesových vláken najednou, takže AMD připravuje vlastní verzi Hyperthreadingu. Procesory přijdou v podobě pro socket AM4, jehož éru odstartují ale APU Bristol Ridge. Zde Lisa Su potvrdila, že příslušné sockety a čipsety Promontory už doputovaly k výrobcům, kteří chystají příslušné základní desky, aby byli připraveni na nástup poslední generace 28nm desktopových APU. Už dlouho pak víme o slibovaných plus 40 procentech instrukcí za cyklus v porovnání s generací Bulldozer. AMD se nechystá s novými procesory překonávat nabídku Intelu, ale spíše ji dorovnat.

Architektura Zen se zaměří na různé trhy a nejdříve to budou právě desktopy. Pak nastoupí také serverové, mobilní nebo prostorově i spotřebně úsporné verze (embedded) pro další zařízení. Počítat s nimi také můžeme u další generace APU, ale to už dobře víme.

Mark Papermaster už také dříve potvrdil, že všechny nové produkty AMD (CPU, APU a GPU) chystané pro nejbliží období budou využívat výrobní proces 14LPP, který si GlobalFoundries licencovaly od Samsungu.

Na Zen je tak evidentně ještě brzy, neboť krom obecných prohlášení a slibů jsme se ještě nedočkali opravdu nových a zajímavých informací.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář