www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukončuje podporu starých Radeonů

AMD ukončuje podporu starých Radeonů
, , aktualita
Příchod Radeon Software Crimson znamena ještě něco jiného než nástup přepracovaných a vylepšených ovladačů. Znamená to také, že grafické karty Radeon se starými architekturami VLIW4 a VLIW5 už nebudou mít přímou podporu.reklama
Jedná se tedy o grafické karty s architekturou předcházející dnešní GCN, čili VLIW4 nebo VLIW5. Jmenovitě to jsou třeba Radeony HD 7600 nebo HD 8400, jejichž podpora ze strany AMD končí, takže pro ně už nebudou k dispozici nové ovladače. Společnost AMD však na závěr přišla s ještě jednou novou verzí, která tyto karty ještě podporuje, a to tedy v rámci nového Radeon Software Crimson. Pokud tedy už má skončit podpora starých karet, pak toto je vhodný způsob. Jejich majitelé se alespoň budou moci podívat na to, co jim nové ovladače mohou nabídnout a lépe se budou moci rozhodnout o koupi nové karty.

Společnost vydala konkrétně prohlášení, že grafické karty AMD Radeon HD 8000 Series (HD 8400 a nižší), Radeon HD 7000 Series (HD 7600 a nižší), Radeon HD 6000 Series a Radeon HD 5000 Series byly dne 24. listopadu 2015 naposledy optimalizovány, což znamená, že už patří mezi tzv. "legacy" produkty. A pro takové už nebudou určeny žádné nové ovladače. AMD se tak alespoň bude moci lépe soustředit na vývoj ovladačů pro karty s GCN čipy.

AMD Radeon Software Crimson Edition pro VLIW4 a VLIW5 jsou tedy k dispozici v beta verzi, čili ne jako WHQL ovladače. Pokud někdo bude pro tyto karty chtít certifikované ovladače, musí se spokojit s AMD Catalyst 15.7.1, které jsou určeny pro Windows 10, 8.1 a 7. Pro systémy Windows Vista a starší jsou zase určeny Catalyst 13.12.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek