www.svethardware.cz
>
>
>

AMD uvádí čtyři nové profi karty FirePro

AMD uvádí čtyři nové profi karty FirePro
, , aktualita
Společnost AMD si připravila hned čtyři nové profesionální grafické karty řady FirePro, mezi něž patří modely W2100, W4100, W5100 a nejvýkonnější W7100. Určeny jsou jako obvykle především pro vážnou práci.reklama
A toto vážná práce zahrnuje třeba Computer Aided Design (CAD), video, počítačové animace, design, atd. Do nabídky patří podpora displejů s rozlišením 4K, oproti předchozí generaci i vyšší výpočetní výkon (GPGPU), certifikace pro různé aplikace a slíbeny jsou i velmi kvalitní ovladače. Tyto karty také navazují na předchozí modely uvedené už v tomto roce - AMD FirePro W9100 a W8100. Nové karty tedy patří do mainstreamu až low-endu.

Nová generace karet AMD FirePro nabídne oproti té předchozí alespoň dvojnásobný objem operační paměti, lepší možnosti pro připojení displejů s vysokým rozlišením, podporu nových API a také PCI Express 3.0. Skupinu vede samozřejmě W9100 se 16 GB paměti, ale ta už byla představena dávno. Nová FirePro W7100 má 8 GB paměti a vybavena je čtyřmi konektory DisplayPort. Model W5100 má 4 GB paměti GDDR5 a rovněž čtyři grafické výstupy, stejně jako AMD FirePro W4100, ovšem W2100 má už pouze dva DisplayPort. AMD bohužel tyto nové karty ještě nemá popsány na svých stránkách, a tak se o nich další technické podrobnosti nedozvíme.

Nové karty již přivítala společnost Dell, která je bude montovat do svých pracovních stanic Dell Precision. Stejně tak i jiné společnosti, jako je třeba HP. AMD samo bude své nové modely ukazovat od 12. srpna na konferenci SIGGRAPH 2014 ve Vancouveru.

AMD FirePro W9100 a W8100 jsou k dispozici již delší dobu, zatímco nové AMD FirePro W2100, W4100 a W5100 přijdou na trh v září a jako obvykle je bude vyrábět společnost Sapphire Technology. FirePro W7100 přijde na trh někdy v posledním čtvrtletí roku.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře