www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvádí ovladače Crimson 16.3: Hitman a Vulkan

AMD uvádí ovladače Crimson 16.3: Hitman a Vulkan
, , aktualita
Společnost AMD nedlouho po nepovedeném představení ovladačů od NVIDIE přináší vlastní novou verzi, a to Radeon Software Crimson Edition 16.3. Ta obsahuje několik nových vlastností, optimalizací a také opravuje chyby.reklama
NVIDIA si uřízla ostudu, když na začátku tohoto týdne přinesla ovladače 364.47 WHQL, které řadě uživatelů přinesly jen problémy a donutily je složitě se vracet k předchozí verzi. Doufejme tedy, že alespoň AMD si nové ovladače předtím pořádně otestovalo. Přináší tedy březnové Radeon Software Crimson Edition 16.3, které jsou přímo určeny pro nového Hitmana, jenž přijde jako další titul pro DirectX 12 už zítra. Pro ten je zároveň připraven profil pro CrossFire a další velkou novinkou je plná podpora API Vulkan 1.0.

Tím to však nekončí. Nové ovladače jsou také optimalizovány pro Rise of the Tomb Raider, velmi mají zvýšit výkon v Gears of War: Ultimate Edition a přidávají také profil Crossfire pro The Park. Ve hře Rise of the Tomb Raider tak máme zaznamenat až o 16 procent vyšší výkon, a to s využitím karty Radeon R9 Fury X. Ta samá karta pak má být v nových Gears of War o rovných 60 procent rychlejší a karty série Radeon R9 380 až o 44 procent, takže to znamená, že jde o optimalizaci čipů architektury GCN 1.2. Vedle toho již má být vyřešen problém s náhodným zasekáváním obrazu v této hře a v Rise of the Tomb Raider už bychom neměli zaznamenat to, že hra při zapnuté tesselaci spadne.

Dále tu je AMD XConnect Technology, která přidává předběžnou podporu zapojení externích grafických karet s čipy série Radeon R9 300, a to přes rozhraní Thunderbolt 3. Systém samotný ale musí mít BIOS, jenž podporuje externí GPU, což je dnes spíše výjimka jako v případě Razer Blade Stealth. V Global Options dále najdete položku Power Efficiency Toggle. Ta má ve vypnutém stavu zabránit poklesu taktu GPU, který ale je logicky využíván i jako ochrana proti přehřátí. Pak je tu podpora dvou displejů v režimu Eyefinity a výběr jazyka (pokud vám nevyhovuje automatické nastavení na systémový).

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik