www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvádí první 64bitová serverová CPU s jádry ARM

AMD uvádí první 64bitová serverová CPU s jádry ARM
, , aktualita
O společnosti AMD se už delší dobu ví, že vyvíjí serverové procesory založené na architektuře ARM. Nyní se již objevila jejich první série s označením Opteron A1100, společně s níž AMD představilo celý vývojový kit založený na desce Micro ATX.reklama
Formát Micro ATX není zrovna klasickým serverovým formátem, ovšem ani procesory Opteron A1100 nejsou typické produkty firmy AMD. Jde totiž o její první serverová CPU založená na 64bitové architektuře ARM, přičemž AMD je nechalo vyrobit 28nm procesem. V této době ještě nejsou na trhu, ovšem AMD je připraveno v tomto čtvrtletí poskytnout vzorky, stejně jako celou vývojovou platformu skládající se z nezbytného hardwaru i softwaru. To včetně podpory UEFI a linuxového prostředí založeného na Fedora Project.

Procesory AMD Opteron A-Series známe také pod kódovým označením Seattle a ví se rovněž, že budou určeny především pro datové servery. Co konkrétního pak nabídnou?

AMD Opteron A1100
  • 4 nebo 8 jader ARM Cortext-A57
  • až 4 MB sdílené L2 cache a 8 MB sdílené L3 cache
  • podpora dvoukanálového zapojení modulů DDR3 nebo DDR4 s ECC (až 1866 MT za sekundu)
  • podpora až 4 modulů SO-DIMM, UDIMM nebo RDIMM
  • 8 linek rozhraní PCI Express 3.0
  • 8 portů SATA 6 Gbps
  • 2 porty 10 Gbps Ethernet
  • zabezpečení pomocí AMD TrustZone, koprocesory pro šifrování a kompresi dat

Příslušná vývojová platforma se skládá z procesoru Opteron A1100, desky se čtyřmi sloty pro moduly Registered DIMM (až 128 GB DDR3), rozhraním PCI Express (jeden x8 nebo dva x4), 8x SATA 6 Gbps a kompatibilitou se standardními zdroji. Softwarová výbava pak zahrnuje podporu standardního UEFI prostředí, Linuxový systém založený na Fedoře s příslušnými nástroji, ovladači a aplikacemi. Na tom všem AMD pracovalo s členy skupiny Linaro Enterprise Group (LEG).

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář