www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vybaví další konzole a chystá 20nm produkty

AMD vybaví další konzole a chystá 20nm produkty
, , aktualita
Máme tu hned dvě nové zprávy o AMD, z nichž jedna se týká chystaných čipů pro zbrusu nové konzole. Vedle toho AMD odhalilo své plány do budoucna, přesněji do příštího roku, kdy se mají objevit 20nm čipy.reklama
AMD v poslední době dokázalo svá speciální APU dostat do obou hlavních herních konzolí, čili Microsoft Xbox One a Sony PlayStation 4, jež se značně podílí na celkových tržbách firmy. Dle IHS iSuppli AMD za každé dodané APU pro tyto konzole utrží kolem 100 dolarů. Nyní však CFO firmy AMD Devinder Kumar uvedl, že AMD bude brzy dodávat svá řešení pro výrobu další konzole, ovšem zatím není jasné, o jaké zařízení se jedná a nebyla zveřejněna ani firma, která je bude vyrábět. Jak Kumar uvedl, koncové produkty patří jiným firmám a AMD nepřísluší, aby o nich mluvilo před jejich uvedením na trh.

Nicméně pro AMD to znamená další možnost výdělku a je otázkou, zda půjde o čip založený na architektuře x86 nebo ARM, neboť Kumar zmínil obě tyto možnosti. Uvedl jen to, že se mu podařilo udat jak čipy s architekturou x86, tak s ARM, přičemž jeden z nich bude určen právě pro herní konzole. Co se týče finančního hlediska, AMD chce mezi roky 2016 a 2019 díky těmto produktům utržit kolem 1 miliardy dolarů.

V poslední době se také probírá plán firmy AMD pro příští rok a mluví se o 28nm, 20nm i 16nm produktech. Panuje tedy značná nejistota a zatím není ani jasné, zda nová APU Carrizo (nástupce Kaveri) v příštím roce zavítá mezi desktopy. Pokud ne, pak už to bude s desktopovými platformami AMD opravdu špatné.

Nyní se ale můžeme dovědět něco nového z úst Marka Papermastera, CTO firmy AMD, který mluvil o strategii své firmy pro příští rok. Dle něj se setkáme s novými 20nm a 28nm produkty, ovšem 16nm či 14nm nebyly zmíněny vůbec. Pokud tedy budeme střízliví, můžeme očekávat přechod GPU na 20nm výrobní proces, zatímco APU nejspíše ještě nějakou dobu zůstanou na 28 nm. Papermaster zdůraznil, že AMD pokračuje dle plánu, ale nestane se první firmou z těch, které hned skočí pro nejnovějším dostupném výrobním procesu.

Co se týče grafické divize firmy v příštím roce, Papermaster zmínil termín "refresh" a že se více dozvíme později. Můžeme se pouze dohadovat, co se pod tímto termínem schovává, ale z logiky věci to nevypadá na nic podstatného. Stále více se ale mluví o strategii, která bude zahrnovat právě osvěžení stávajících čipů Hawaii, ale také zbrusu nová GPU Caribbean Islands.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře