www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vytvořilo novou infostránku o Polarisech

AMD vytvořilo novou infostránku o Polarisech
, , aktualita
Společnost AMD na svém serveru vytvořila celou jednu stránku, která je věnována grafickým čipům Polaris. Na ní najdeme shrnutí toho, co nám tato GPU slibují, takže se podívejme na oficiálně dostupné informace.reklama
AMD hned v úvodu slibuje, že GPU Polaris přinesou vylepšení ve všech aspektech grafických čipů, mezi něž samotná firma počítá vyšší výkon, plynulé hraní s VR headsety, nativní podpora příští generace herních monitorů a také streaming a záznam videa bez zatěžování hlavního procesoru. Na stránkách o Polarisech se můžeme také přihlásit k odběru novinek a nechat se informovat o tom, kdy budou nové produkty k dispozici na trhu.Raja Koduri o generaci Polaris


Co se týče výkonu, AMD není více sdílné než předtím, a tak raději poukazuje na podporu asynchronních shaderů a s tím spojené API DirectX 12 a Vulkan. Toto má platit zvláště pro 4. generaci architektury GCN. Samozřejmostí je podpora AMD FreeSync a pak byla zmíněna možnost streamování či záznamu videa z her, a to ve 4K při 60 FPS (H.256) bez viditelného dopadu na výkon.

Podpora nových herních monitorů, zde jde především o HDR (High Dynamic Range), a tedy schopnost zobrazit větší paletu barev a využít vyšší kontrastní poměr, aby se tvořený obraz ještě více přiblížil realitě. K tomu poslouží také podpora nových obrazových rozhraní, a to HDMI 2.0b a DisplayPort 1.3, která nám umožní také dosáhnout velmi vysokých obnovovacích frekvencí: 1080p @ 240Hz, 1440p @ 240Hz, 4K @ 120Hz nebo i 1440p @ 190Hz.

AMD dále chce přiblížit hraní s VR headsety masám, což opět znamená to, že Polaris mají nabídnout mnohem lepší poměr výkonu a ceny. Jde ale také o samotnou architekturu a software pro zajištění co nejkratšího zpoždění, které je při hraní s VR headsetem mnohem důležitější než na monitoru.

Pak tu máme iniciativu GPU Open a snahu otevřít kód grafických technologií a efektů, jako jsou TressFX Hair, GeometrFX, ShadowFX, AOFX, SSAA, Forward+, atd. Nakonec byla zmíněna technologie AMD XConnect, která nám dá konečně možnost, jak lépe využít rozhraní Thunderbolt 3. S jeho pomocí totiž budeme moci k počítači se slabým GPU připojit externí modul s výkonnou grafikou, kterému tedy bude muset stačit propustnost čtyř linek PCI Express 3.0. Uvidíme, zda se tato technologie více rozšíří.

Zdroj: AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře