www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: vyvíjené technologie budou mít dopad až za 3 - 5 let

AMD: vyvíjené technologie budou mít dopad až za 3 - 5 let
, , aktualita
Společnost AMD čekají dle slov její CEO, Lisy Su, krušné časy. I když firma právě vyvíjí novou generaci procesorů Zen a K12, které by se měly dostat na trh již od příštího roku, reálný dopad na hospodaření firmy budou mít až později.reklama
Advanced Micro Devices nezačala tento rok dobře, tedy co se týče finančních výsledků a za několik dní můžeme očekávat další finanční zprávu mapující druhý letošní kvartál, která dle očekávání také nebude pozitivní. Však AMD představilo své nové produkty teprve nedávno, takže nové Radeony, natož pak APU známé jako Kaveri Refresh (aka Godavari), nemohou mít na finanční výsledky v druhém kvartálu podstatný vliv.

AMD také vyvíjí řadu nových produktů, které budou založeny na architekturách Zen a K12 a první takové mají dorazit na trh v příštím roce. Samotná Lisa Su ale říká, že její firmu čekají těžké časy kvůli rozhodnutím, které byly učiněny před několika lety. Vývoj procesorové architektury je ale otázkou řady let, a tak tato rozhodnutí budou moci přinést své ovoce až za tři až pět let, tedy někdy v letech 2018 až 2020. Tehdy se ukáže, zda budou architektury Zen a K12 úspěšné, nebo ne a do té doby bude muset AMD nějak přežít. A dle Lisy Su právě schopnost určit to, co bude za pět let důležité a aktuální, z AMD dělá skvělou společnost. Není ale divu, že se neustále objevují nezaručené zprávy o tom, že si na AMD nějaká firma brousí zuby. V poslední době to měl být Samsung a nejnověji pak Microsoft.

Zen a K12 se mají ve finančních výsledcích tedy projevit za několik let, ovšem tyto architektury by už dnes měly být hotovy a připraveny na nasazení. Dnes už AMD pracuje především na vývoji nástupnických architektur, které dnes ještě známe jako Zen+ a K12+, přičemž výsledné produkty by se měly dostat na trh někdy v letech 2018 až 2019.

Investoři si tedy budou muset počkat pár let na to, než se AMD vrátí do ziskovosti, což bude pro řadu z nich nesnadné. Především tedy pro ty, kteří hodnotí společnost podle aktuálních výsledků na základě čtvrtletních finančních zpráv. Lisa Su je na své pozici CEO jen krátkou dobu a jak říká, její práci budeme moci hodnotit až za několik let, tedy až tehdy budeme moci říci, zda si vedla dobře, nebo ne. A v té době už může být vedoucím pracovníkem AMD někdo jiný, který bude sklízet plody pracovníků firmy pod vedením Lisy Su. Stejně jako ona dnes musí nakládat s výsledky práce předchozích CEO, Dirka Meyera a Roryho Reada. Nikde ale samozřejmě není řečeno, že Zen a K12 budou úspěšné architektury, ale v zájmu firmy AMD doufejme, že budou.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře