www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD XConnect pro externí grafiky se rozšiřuje

AMD XConnect pro externí grafiky se rozšiřuje
, , aktualita
Technologie AMD XConnect byla ohlášena letos v březnu a sloužit má k připojení desktopové grafické karty v externím modulu k PC vybaveném rozhraním Thunderbolt 3. Po Razeru se s takovými moduly přihlašují i další firmy.reklama
Představení nových externích modulů pro AMD XConnect na Computexu bylo obecně očekáváno a zatím jsme se dozvěděli o novém Asus ROG XG2 a pak o  modelu PowerColor Devil Box. Podívejme se na oba dva.

O zařízení Asus ROG XG2 toho není moc známo. Ví se však, že Asus chce kombinovat dvě rozhraní USB 3.1, kterými by snad mohl i napájet grafickou kartu, ale tady se zdroje moc neshodují. Mohlo by jít prostě vedle rozhraní Thunderbolt 3 jen o další posílení datového spojení mezi počítačem a XG2, aby čtyři linky PCI Express 3.0 mohly být vyhrazeny pouze samotné grafické kartě.

Pak tu je také konkurenční PowerColor Devil Box, který vypadá jednodušeji a levněji. Dle očekávání nebude toto zařízení omezeno pouze na grafické karty AMD a využít bude moci také modely od NVIDIE, přičemž pak už to bude chtít pouze PC vybavené rozhraním Thunderbolt 3. Je tak zřejmé, že mezi zájemci budou spíše majitelé tenkých notebooků nebo malých počítačů typu NUC a podobných, do nichž se desktopová nebo výkonnější mobilní grafika prostě nevejde.

Devil Box je vybaven 500W zdrojem, takže by měl uspokojit nároky i těch nejvýkonnějších desktopových karet. Jeho rozměry jsou 400 x 172 x 242 mm a pro kartu má vyhrazen prostor 310 x 140 x 50 mm. Seznam těch podporovaných je následující:
 • AMD Radeon R9 Fury
 • AMD Radeon R9 Nano
 • AMD Radeon R9 300 Series
 • AMD Radeon R9 290X
 • AMD Radeon R9 290
 • AMD Radeon R9 285
 • Nvidia GeForce GTX Titan X
 • Nvidia GeForce GTX 980 Ti
 • Nvidia GeForce GTX 980
 • Nvidia GeForce GTX 970
 • Nvidia GeForce GTX 960
 • Nvidia GeForce GTX 950
 • Nvidia GeForce GTX 750 Ti
 • Nvidia GeForce GTX 750

Dále se na zadní straně Devil Boxu nachází čtyři porty USB 3.0, jeden nezbytný USB 3.1 Type-C a pak také gigabitový Ethernet. Dovnitř modulu ještě můžeme vměstnat jeden 2,5" disk či SSD s rozhraním SATA a využít jej pro rozšíření úložiště nebo jako zálohu pro důležitá data. Celé zařízení tak může posloužit jako domácí dokovací stanice, ke které budou připojeny periferie, monitor, síť a případně disk a my pouze k ní přijdeme s notebookem, připojíme jej jedním kabelem a ve výsledku získáme výkonný desktop.

Zatím jsme se nedozvěděli, na jakou částku nás Devil Box nebo ROG XG2 přijde. Už dříve představený Razer Core s podobnou výbavou jako Devil Box stojí 499 dolarů, tak doufejme, že to bude v těchto případech daleko méně, však nejde o hardware, který by měl přijít stejně draho jako hotový počítač.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře